Aleksandra Grysz – finalistka Miss Earth Poland 2018

Już na początku września poznamy nazwisko Polki, która będzie reprezentowała nasz kraj w listopadowym finale Miss Earth 2018 na Filipinach. Wśród kilkunastu kandydatek walczących o zaszczytny tytuł i koronę Miss Earth Poland 2018 jest 22-letnia Aleksandra Grysz. Oto garść podstawowych informacji o pięknej iławiance! Czym się interesuje? Na jaki problem ze środowiskiem zwróciłaby największą uwagę jako nowa miss i jak przedstawiłaby Polskę na świecie? Przekonajcie się sami! 

         FOT. Aleksandra Grysz/Instagram (2)

Imię i Nazwisko: Aleksandra Grysz

Wiek: 22 lata

Wzrost: 176 cm

Wymiary: 88/64/95

Miasto urodzenia: Iława

Miasto zamieszkania: Warszawa

Obywatelstwo: polskie

Edukacja:

  • absolwentka marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie;
  • od października br. studentka II stopnia na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach na Uniwersytecie Warszawskim.

Wykonywany zawód: dorabia jako instruktorka fitnessu na trampolinach.

Zainteresowania (hobby): aktorstwo, joga, gotowanie (w szczególności kuchnia wegańska), czytanie książek (o odżywianiu, samorozwoju). 

  • Konkurs Miss Earth ma na celu promowanie świadomości ekologicznej. Na jaki ze współczesnych problemów ze środowiskiem zwróciłaby Pani największą uwagę jako nowa Miss Earth Poland?

To ciężki wybór. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to: masowe wycinki drzew, zanieczyszczenie wód plastikiem oraz wpływ konsumpcji mięsa na problem globalnego ocieplenia. Wszystkie trzy tematy są mi bliskie i bardzo mocno mnie dotykają. Wycinka drzew ze względu na ostatnie wydarzenia jakie miały miejsce w naszym kraju, zanieczyszczenie wód ze względu na moje pochodzenie (urodziłam się w mieście położonym nad najdłuższym jeziorem w Polsce i od młodych lat żeglowałam), a problem konsumpcji mięsa, ponieważ sama go nie spożywam, kilka miesięcy temu zdecydowałam się również przejść na dietę wegańską. Myślę, że gdyby już udało mi się zdobyć tytuł, razem z organizatorami uzgodnilibyśmy na czym warto się skupić. Organizatorka konkursu jest jednocześnie byłą reprezentantką naszego kraju w tym konkursie, więc myślę, że to właśnie ona byłaby moim autorytetem pod względem wszelkich przygotowań do reprezentowania Polski na Filipinach.

  • Jako Miss Earth Poland reprezentowałaby Pani nasz kraj w wyborach Miss Ziemi, gdzie o tytuł walczy kilkadziesiąt kobiet z całego globu. W jaki sposób opisałaby Pani koleżankom z różnych stron świata Polaków i Polskę?

Przede wszystkim przedstawiłabym Polskę jako jeden z niewielu krajów, który może pochwalić się niesamowitą bioróżnorodnością. Bo przecież kto jeszcze ma dostęp do gór, jezior, mórz i tak bogatych lasów? Oprócz tego skupiłabym się na otwartości i gościnności Polaków. Nie mogłabym pominąć naszej polskiej kuchni, która nie tylko jest pyszna, ale także (wbrew pozorom) w większości wegetariańska! Polska to także kraj, który jest bardzo innowacyjny- szczególnie jeśli chodzi o duże miasta- a niestety w mniemaniu niektórych zagranicznych kolegów i koleżanek nadal panują u nas czasy PRL-u. Ta innowacyjność nie wyklucza się jednak z bogactwem naszej wspólnej Matki Natury i to chyba jest to, co warto powtarzać na scenie międzynarodowej jak najczęściej- bo zdarza się coraz rzadziej. 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.