Patrycja Sobolewska – finalistka Miss Earth Poland 2018

Już na początku września poznamy nazwisko Polki, która będzie reprezentowała nasz kraj w listopadowym finale Miss Earth 2018 na Filipinach. Wśród kilkunastu kandydatek walczących o zaszczytny tytuł i koronę Miss Earth Poland 2018 jest 21-letnia Patrycja Sobolewska. Oto garść podstawowych informacji o pięknej mieszkance Gasawy. Czym się interesuje? Na jaki problem ze środowiskiem zwróciłaby największą uwagę jako nowa miss i jak przedstawiłaby Polskę na świecie? Przekonajcie się sami!

        (fot. Miss Earth Poland, Patrycja Sobolewska/Instagram)

Imię i Nazwisko: Patrycja Sobolewska

Wiek (data urodzenia): 21 lat

Wzrost: 173 cm

Wymiary: 80/67/90

Miasto urodzenia: Żnin

Miasto zamieszkania: Gasawa

Obywatelstwo: polskie

Edukacja/Wykonywany zawód: technik dentystyczny

Zainteresowania (hobby):

Moim wielkim zainteresowaniem jest zwiedzanie i poznawanie obyczajów na różnych kontynentach świata. Pozwalają mi odkrywać nowe miejsca, uczyć się kultury i tradycji kraju, w którym jestem. Każda z podróży pozwala mi inaczej spojrzeć na świat, doceniając wartość przyrody oraz dobroć drugiej osoby. Moja pasja jest niekończącą nauką, którą pragnę pogłębiać i doświadczać oraz dzielić się z innymi tak długo jak to będzie możliwe.

  • Konkurs Miss Earth ma na celu promowanie świadomości ekologicznej. Na jaki ze współczesnych problemów ze środowiskiem zwróciłaby Pani największą uwagę jako nowa Miss Earth Poland?

W moim przekonaniu największym zagrożeniem jest stan zanieczyszczenia powietrza. Oddychamy w naszym wspaniałym kraju bardzo złym powietrzem, przez co umiera około pięćdziesięciu tysięcy ludzi rocznie. Stan powierza uzależniony jest od świadomości i postępowania mieszkańców: co i czym palimy w piecach. Spalamy paliwa niskiej jakości oraz palimy rożnego rodzaju odpady, przez co uwalniają się pyły, tlenki czy metale ciężkie, które wpływają na stan zdrowia naszego społeczeństwa. Tylko zdecydowane działanie w dziedzinie poprawy stanu powietrza wpłynie na poprawę stanu wód i żywności, co pozwoli nam cieszyć się lepszym zdrowiem i szczęściem w gronie rodzinnym.

  • Jako Miss Earth Poland reprezentowałaby Pani nasz kraj w wyborach Miss Ziemi, gdzie o tytuł walczy kilkadziesiąt kobiet z całego globu. W jaki sposób opisałaby Pani koleżankom z różnych stron świata Polaków i Polskę?

Mój kraj, moja ojczyzna jest wyjątkowa. Zachwyca mnie urokiem każdego dnia, co dzień odkrywam wspaniałe uroki przyrody, przepiękne widoki oraz wyjątkową jakość smaku polskich tradycyjnych potraw. Przepiękna regionalna architektura budynków łączy się z nowoczesnością. Historia Polski, która na przestrzeni wielu lat była bardzo burzliwa, pozwala nam poznać siłę i wytrwałość polskiego narodu. Doświadczam tego zwiedzając miasta, muzea, skanseny. Przepiękne rzeki i jeziora pozwalają na podziwianie cudownego zachodu słońca, nieskończonej ilości barw oraz życia zwierząt i roślin. Spacerując po lasach można zdegustować owoców leśnych w obecności zwierząt i ptactwa, dlatego pragnę zaprosić wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć i podziwiać uroki mojego kraju.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.