Żaklina Gnarowska – finalistka Miss Earth Poland 2018

Już na początku września poznamy nazwisko Polki, która będzie reprezentowała nasz kraj w listopadowym finale Miss Earth 2018 na Filipinach. Wśród kilkunastu kandydatek walczących o zaszczytny tytuł i koronę Miss Earth Poland 2018 jest 26-letnia Żaklina Gnarowska. Oto garść podstawowych informacji o pięknej połczyniance. Czym się interesuje? Na jaki problem ze środowiskiem zwróciłaby największą uwagę jako nowa miss i jak przedstawiłaby Polskę na świecie? Przekonajcie się sami!

          (fot. Miss Earth Poland, Żaklina Gnarowska)

Imię i Nazwisko:  Żaklina Gnarowska        

Wiek: 26 lat

Wzrost: 176 cm

Wymiary: 89/63/93

Miasto urodzenia: Połczyn Zdrój   

Miasto zamieszkania:  Warszawa

Obywatelstwo: polskie

Wykonywany zawód: technik dentystyczny, protetyk słuchu;

Zainteresowania (hobby): moda, podróże, sport, psychologia;

  • Konkurs Miss Earth ma na celu promowanie świadomości ekologicznej. Na jaki ze współczesnych problemów ze środowiskiem zwróciłaby Pani największą uwagę jako nowa Miss Earth Poland?

Ludzie coraz częściej cenią sobie naturalne ubrania, jedzenie, gotują samodzielnie, odchodzą od jedzenia zwierząt, nie noszą ubrań z ich skór.

Największym problemem jest chemia w żywności i genetyczne modyfikacje co powoduje choroby autoimmunologiczne. Jedzenie mięsa oraz noszenie odzieży ze skóry zwierząt powoduje zanik współczucia i wrażliwości co przekłada się na relacje międzyludzkie.

Coraz więcej ludzi zwalnia tempo życia – aby żyć świadomie, hodują warzywa, owoce, używają naturalnych środków czyszczących oraz naturalnych kosmetyków.

Konsumpcjonizm XXI w. oraz postęp technologiczny i nasza ludzka pogoń za doskonałością niestety nie idzie w parze z naturą. Powinniśmy przestać ingerować w  lasy i  wody, pozwolić im trwać i rozwijać się tak, jak one pozwalają nam istnieć na świecie.

2) Jako Miss Earth Poland reprezentowałaby Pani nasz kraj w wyborach Miss Ziemi, gdzie o tytuł walczy kilkadziesiąt kobiet z całego globu. W jaki sposób opisałaby Pani koleżankom z różnych stron świata Polaków i Polskę?

Polska to kraj z wielką historią, która nas nie oszczędzała. Polacy bardzo gościnni i pomocni,  często goście traktowani są jak członkowie rodziny. Każdy region Polski może pochwalić się swoją różnorodnością. Kraj bogaty w lasy, jeziora, od północy morze zaś od południa góry. Dzięki temu w Polsce można korzystać z każdej pory roku i to jest niezwykłe ! Lubimy jeść, ale też i gotować.

Z ciekawostek –  w XVII wieku Polska była największym krajem w Europie !

Polska jest również idealnym miejscem dla wszystkich tych, którzy kochają historię, interesujące zabytki oraz warte odwiedzenia miejsca. Możemy poszczycić się wieloma miejscami, które mają ogromne znaczenie historyczne oraz posiadamy liczne zasoby surowców mineralnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.