Karina Pochwała – finalistka Miss Earth Poland 2018

Już na początku września poznamy nazwisko Polki, która będzie reprezentowała nasz kraj w listopadowym finale Miss Earth 2018 na Filipinach. Wśród kilkunastu kandydatek walczących o zaszczytny tytuł i koronę Miss Earth Poland 2018 jest 24-letnia Karina Pochwała. Oto garść podstawowych informacji o pięknej koszaliniance. Czym się interesuje? Na jaki problem ze środowiskiem zwróciłaby największą uwagę jako nowa miss i jak przedstawiłaby Polskę na świecie? Przekonajcie się sami! 

          (fot. Miss Earth Poland, Ahmed Arafa)

Imię i Nazwisko:  Karina Pochwała            

Wiek: 24 lata

Wzrost: 177 cm

Wymiary: 83/60/90

Miasto urodzenia: Koszalin

Miasto zamieszkania:  Szczecin

Obywatelstwo: polskie

Wykonywany zawód: studentka dziennikarstwa, modelka

Zainteresowania (hobby): pieczenie ciast, gotowanie, gra na pianinie

1) Konkurs Miss Earth ma na celu promowanie świadomości ekologicznej. Na jaki ze współczesnych problemów ze środowiskiem zwróciłaby Pani największą uwagę jako nowa Miss Earth Poland?

Największym problemem jest zdecydowanie wyrąb lasów tropikalnych. Wycinka nie tylko spowoduje zagładę tysięcy gatunków zwierząt, ale doprowadzi także do zmian klimatycznych na kuli ziemskiej.

Lasy tropikalne obejmują 10 milionów km2 najbardziej wilgotnych obszarów świata. Prawie wszystkie te tereny położone są w krajach trzeciego świata. Lasy te traktowane są przez mieszkańców jako źródło dochodów. Ze sprzedaży drewna finansowane są szpitale, szkoły i rozwój gospodarczy. Liczba ludności na tych terenach ciągle wzrasta. Do życia potrzebne jest im pożywienie i ziemia. Drewno jest dla nich budulcem domów i ogrzewaniem. Kiedy ziemia staje się nieurodzajna przenoszą się w głąb lasu i zakładają nowe osady. Taki tryb życia doprowadza do zaniku różnych gatunków zwierząt i roślin oraz degradacji ziemi.

Bardzo ważną sprawą dla nas jest fakt, że atmosfera powstała częściowo z wymiany azotu i dwutlenku węgla zachodzącej na roślinach w trakcie przemiany światła słonecznego w energię. Dlatego też lasy tropikalne nazywa się również „płucami ziemi”. Wycinka lasów tropikalnych doprowadza do zniszczenia rzek i zmiany klimatu. Jeśli las nie pochłania wody, deszcze zmieniają system rzek i powodują powodzie. Z drugiej strony, jeśli nie pada deszcz ziemia wysycha.

Wiem, że bieda i brak edukacji ludzi zamieszkujących tereny lasów tropikalnych doprowadzą kiedyś do katastrofy ekologicznej ziemi. Ratujmy więc lasy tropikalne, ojczyznę wielu gatunków roślin i zwierząt, ponieważ zachodzi niebezpieczeństwo, że do końca XXI wieku znikną z powierzchni ziemi.

2) Jako Miss Earth Poland reprezentowałaby Pani nasz kraj w wyborach Miss Ziemi, gdzie o tytuł walczy kilkadziesiąt kobiet z całego globu. W jaki sposób opisałaby Pani koleżankom z różnych stron świata Polaków i Polskę?

Nasza Polska to ojczyzna wielu tradycji, pięknych krajobrazów i wyjątkowej przyrody. Mamy to szczęście, że w naszym kraju znajdują się liczne łańcuchy górskie, Morze Bałtyckie, rzeki i jeziora, rozległe lasy oraz puszcze. Umiarkowany klimat sprzyja rozwojowi fauny i flory. Polska jest również kolebką wybitnych pisarzy, malarzy, naukowców znanych na całym świecie. Słyniemy z gościnności i uprzejmości. Polacy jako naród to ludzie heroiczni, pracowici i pomocni. Niejednokrotnie pokazali na przestrzeni dziejów, że razem są w stanie pokonać każdą przeszkodę i wywalczyć wolność.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.