Nie żyje Chelsi Smith. Była Miss Universe przegrała walkę z rakiem.

W wieku 45 lat zmarła Chelsi Smith – pierwsza w historii czarnoskóra Miss Teksasu, która w 1995 roku wygrała wybory Miss USA, a w maju tego samego roku, jako druga w historii czarnoskóra kobieta zwyciężyła w konkursie Miss Universe. Wczoraj po południu amerykańska modelka, prezenterka telewizyjna i aktora przegrała walkę z rakiem… 

Chelsi Smith urodziła się w Kalifornii. Po rozwodzie rodziców zamieszkała z dziadkami w stanie Teksas. Tuż przed udziałem w konkursach piękności studiowała w San Jacinto College.

W 1994 roku jako Miss South East Texas USA wystartowała w konkursie Miss Texas USA, gdzie dotarła do grona półfinalistek. Rok później została nagrodzona tytułami Miss Galveston County USA oraz Miss Texas USA. W obu tych konkursach zdobyła także nagrody specjalne – Miss Congeniality. Należy pamiętać, że Smith była pierwszą czarnoskórą kobietą, która wygrała teksański stanowy konkurs!

W lutym 1995 r. jako Miss Teksasu wystartowała w najpopularniejszym amerykańskim konkursie piękności – Miss USA. Wypadła rewelacyjnie – wygrywając każdy etap konkursu sięgnęła po koronę i tytuł najpiękniejszej Amerykanki oraz ponownie po nagrodę Miss Congeniality.

W maju 1995r. mając 22-lata, Chelsi Smith wyleciała do Namibii, aby rywalizować o tytuł Miss Universe 1995. Ten konkurs również wygrała stając się tym samym szóstą amerykanką i drugą czarnoskórą kobietą w koronie Miss Wszechświata!

Chelsi Smith zmarła 8 września br. Przegrała walkę z rakiem.

(FOT. Miss Universe)

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.