Korona Miss United Continents 2018 dla Andrei Saénz z Meksyku!

21-letnia Andrea Saénz z Meksyku wywalczyła koronę i tytuł Miss United Continents 2018 podczas finału odbywającego się minionej nocy (czasu polskiego) w Ekwadorze. W rywalizacji o koronę piękna Meksykanka ze stanu Chihuahua pokonała ponad trzydzieści konkurentek w tym przedstawicielki Danii (2. miejsce), Kolumbii (3. miejsce), Hiszpanii (4. miejsce), Południowej Afryki (5. miejsce) i Tajlandii (6. miejsce), a oprócz głównego trofeum zdobyła tytuł komplementarny – Miss Hotelu Punta del Mar. 

Nowa Miss United Continents pochodzi ze stanu Chihuahua, ma 21 lat, mierzy 176 cm wzrostu i jest studentką prawa. Jej pasjami są fotografia, gra w koszykówkę oraz lekkoatletyka. Ma doświadczenie w konkursach piękności. W 2015 roku wystartowała w lokalnym konkursie Miss Petite Universe México Chihuahua, który udało się jej wygrać. W  tym roku natomiast ubiegała się o koronę Miss Mexico 2018. Rywalizację o miano najpiękniejszej Meksykanki zakończyła ostatecznie w półfinałowej dziesiątce.

       (fot. Miss Mexico Organization)

W tegorocznej edycji wyborów Miss Zjednoczonych Kontynentów wystartowały łącznie trzydzieści dwie kandydatki z Ameryki, Europy, Azji i Afryki. Pierwszą szóstkę uzupełniły kolejno  Simoné Gadegaard z Danii, Ana Catalina Mouthón z Kolumbii, Cynthia Ruz López z Hiszpanii, Belinde Bella z Południowej Afryki i Nantapak Kraiha z Tajlandii.

       (Od lewej: Miss RPA, Miss Hiszpanii, Miss Meksyku, Miss Danii, Miss Kolumbii, Miss Tajlandii, fot. Internet) 

W półfinałowej dziesiątce znalazły się jeszcze miejsca dla reprezentantek Indii, Portugalii, Dominikany oraz Urugwaju.

Warto wspomnieć, że dokładnie dekadę temu, we wrześniu 2008 roku w konkursie triumfowała inna Meksykanka – Lupita González Gallegos.

      (fot. Internet)

WYNIKI  MISS UNITED CONTINENTS 2018:

Miejsce: Imię i Nazwisko: Kraj:
MISS UNITED CONTINENTS’18 Andrea Saénz Meksyk 
I Wicemiss  Simoné Gadegaard Dania
II Wicemiss  Ana Catalina Mouthón Kolumbia 
III Wicemiss  Cynthia Ruz López Hiszpania 
IV Wicemiss Belinde Bella RPA 
V Wicemiss Nantapak Kraiha Tajlandia 
TOP 10  Tania Martínez

Gayatri Bharadwaj

Luana Pacheco Ramos

Tania De los Santos

Dominikana

Indie

Portugalia

Urugwaj

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.