Miss Polonia 2018 – finalistki, cz. 2

Już jutro w hotelu Narvil Conference & Spa w Sorocku odbędzie się finał jubileuszowej, 40. edycji wyborów Miss Polonia! Laureatki tego najstarszego konkursu piękności w Polsce będą reprezentowały kraj w prestiżowych światowych konkursach – Miss World, Miss Universe i Miss Grand International. O koronę Miss Polonia 2018 zawalczą m.in. Natalia Uliasz, Agata Dorodko, Sylwia Stasińska i Magdalena Karwacka. Oto podstawowe informacje o kolejnych czterech finalistkach. 

 


 

NUMER 5

Imię i Nazwisko: Natalia Uliasz   

Wiek: 26 lat

Wzrost: 175 cm 

Miasto: Bytom

Województwo: śląskie

Zawód/wykształcenie: modelka, uczennica szkoły aktorskiej w Los Angeles, absolwentka reklamy i marketingu;

Zainteresowania (hobby): moda, aktorstwo.

 

 

Dzięki pracy modelki zwiedza świat i poznaje nowe kultury. Uwielbia spędzać czas aktywnie. Marzy o zagraniu w filmie. Jako nowa Miss Polonia chciałaby pokazać Polskę  z jak najlepszej strony i udowodnić, że Polki są nie tylko najpiękniejsze, ale także najmądrzejsze na świecie. Inspiracją jest dla niej matka, którą uważa za kobietę świadomą, wrażliwą i otwartą na świat.

 


 

NUMER 6

Imię i Nazwisko: Agata Dorodko         

Wiek: 18 lat

Wzrost: 175 cm

Miasto: Soleczniki

Województwo: Polonia litewska

Zawód/wykształcenie: studentka europeistyki w Wilnie

Zainteresowania (hobby): muzyka, poezja, pisanie własnych wierszy/utworów

 

 

Agata to zwyciężczyni konkursu Miss Polka Litwy 2017.  Została wychowana w tradycyjnej, polskiej rodzinie. Rodzice i dziadkowie przekazali jej wartości chrześcijańskie, za które dzisiaj jest im wdzięczna. Marzy o tym, aby zostać piosenkarką, tak jak jej wielka idolka – Anna German. Inspirują ją ludzie, którzy tak jak ona wyznają wartości chrześcijańskie. Agata uważa, że udział w Miss Polonia 2018 wzbogaci jej osobowość.

 


 

NUMER 7

Imię i Nazwisko: Sylwia Stasińska         

Wiek: 20 lat

Wzrost: 175 cm

Miasto: Gdańsk

Województwo: pomorskie

Zawód/wykształcenie: studentka prawa na Uniwersytecie Gdańskim w Gdańsku

Zainteresowania (hobby): jazda motocyklem, książki historyczne

 

 

Sylwia jest osobą ambitną i bardzo zdeterminowaną. Jest także osobą twardo stąpającą po ziemi. Marzy o stworzeniu schroniska dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Inspiruje ją pisarka Katarzyna Grochola. Sylwia uważa, że Miss Polonia to nie tylko konkurs piękności, ale także konkurs na osobowość.

 


 

NUMER 8

Imię i Nazwisko:  Magdalena Karwacka     

Wiek: 21 lat

Wzrost: 176 cm

Miasto: Warszawa

Województwo: mazowieckie

Zawód/wykształcenie: studentka dziennikarstwa;

Zainteresowania (hobby): muzyka, nowe media, moda, zdrowy styl życia, śpiew jezzowy.

 

 

Magdalena to tegoroczna Miss Polonia Warszawy. Start w wyborach najpiękniejszej Polki pomoże jej sprawdzić swoje siły i pokonać bariery. Marzy o podróżach po świecie i poznawaniu nowych kultur. Jeśli zostanie nową Miss Polonia będzie reprezentowała Polskę jako kraj kobiet pięknych, zdecydowanych i mądrych. Chciałaby, aby ludzie wzajemnie się wspierali i byli szczęśliwi.

 


 

FOT. Miss Polonia (4)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.