Korona Miss Świata 2017 dla 20-letniej Hinduski. Meksykanka z tytułem I Wicemiss!

Sobotni finał wyborów Miss World 2017 zakończył się koronacją 20-letniej Hinduski – Manushi Chhillar. Studentka medycyny pokonała w walce o koronę, aż sto siedemnaście konkurentek. Drugie, wysokie miejsce i tytuł I Wicemiss Świata wywalczyła natomiast piękna Meksykanka, 22-letnia Andrea Meza. Mniej szczęścia miała Magdalena Bieńkowska, która zakwalifikowała się jedynie do ćwierćfinałowej czterdziestki. 

Sto osiemnaście kobiet z całego świata rywalizowało w sobotnie popołudnie o prestiżowy tytuł i koronę Miss World. Finał konkursu odbył się w chińskim Sanya, a poprzedziło go prawie miesięczne zgrupowanie, podczas którego uczestniczki rywalizowały o miejsca w ćwierćfinałowej czterdziestce, którą później, już podczas finału jurorzy zredukowali do półfinałowej piętnastki i dziesiątki, a w końcu finałowej piątki. Tak wybrano najpiękniejszą – 20-letnią przedstawicielkę Indii, Manushi Chhillar.

Nowa Miss Świata mierzy 175 cm wzrostu, jest studentką medycyny, marzy o wykonywaniu zawodu kardiochirurga oraz otwarciu darmowych szpitali na obszarach wiejskich. Oprócz tego indyjska piękność uwielbia sporty, takie jak nurkowanie czy skakanie na bungee. Jest także wykwalifikowaną wokalistką muzyki klasycznej.

Zaszczytne drugie miejsce, tytuł I Wicemiss World oraz tytuł Queen of Americas wywalczyła Andrea Meza z Meksyku. 22-latka mierzy 180 cm wzrostu, jest inżynierem oprogramowania i miłośniczką cross-fitu. Ćwiczy także taniec arabski i śpiew.

Oprócz Hinduski i Meksykanki w pierwszej piątce znalazły się reprezentantki Anglii (II Wicemiss World), Francji i Kenii.

TOP 10: Indonezja, Jamajka, Rosja, Południowa Afryka, Korea

TOP 15: El Salwador, Japonia, Makau, Mongolia, Nigeria

Reprezentantka Polski, 24-letnia Magdalena Bieńkowska zakończyła swoją przygodę z konkursem w gronie ćwierćfinałowej czterdziestki. Jej losy podzieliły m.in. Filipinka, Ukrainka, Amerykanka, Wenezuelka, Chinka, Kolumbijka czy Włoszka.

 

FOT. Gala.pl, The Economic Times, India Times, Miss Mexico, Miss World (3), tuko.co.ke

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.