Pierwsza Meksykanka w koronie Miss World! Vanessa Ponce de León nową Miss Świata!

26-letnia Vanessa Ponce de León z Meksyku wywalczyła koronę najpiękniejszej kobiety świata podczas sobotniej gali wyborów Miss World 2018! Przepiękna meksykańska modelka z miasta Meksyk pokonała aż 117 rywalek z całego globu, w tym przedstawicielkę Tajlandii – 20-letnią Nicolene Pichapa Limsnukan (I Wicemiss). Awans do finałowej piątki konkursu zapewniły sobie także przedstawicielki Białorusi, Jamajki i Ugandy. Niestety reprezentantka Polski Agata Biernat (Miss Polonia 2017) nie uzyskała awansu do TOP 30, ale odniosła kilka mniejszych sukcesów w tzw. mini konkursach. 

Finał Miss World 2018 odbył się w sobotę, 8 grudnia w Sanya. Chińska prefektura była gospodarzem konkursu już po raz ósmy (wcześniejsze edycje: 2003, 2004, 2005, 2007, 2010, 2015 i 2017). Zgrupowanie przedfinałowe ruszyło na początku listopada i wzięło w nim udział aż 118 kandydatek, które uczestniczyły w różnego typu eventach i mini konkursach.

Wielką galę finałową podczas której wyłoniono najpiękniejszą kobietę świata poprowadzili m.in.  Fernando Allende i Angela Chow oraz byłe laureatki konkursu – Megan Young (Miss World 2013) i Stephanie del Valle (Miss World 2016). Zwyciężczynie konkursu z poprzednich lat znalazły się także w gronie sędziowskim. Nową Miss World wybierały m.in. Linda Petursdottir (Miss World 1988), Ninibeth Leal (Miss World 1991), Rolene Strauss (Miss World 2014) czy Ksenia Sukhinova (Miss World 2008).

Pretendentki do tytułu Miss World 2018 wystąpiły na scenie w strojach narodowych podczas pokazu Tańce Świata (Dances of the World).

       (Tańce Świata – Dances of the World, fot. AFP/East News)

        (Tańce Świata – Dances of the World, fot. AFP/East News)

Oprócz tego zaprezentowały się w sukienkach koktajlowych i sukniach wieczorowych.

Do TOP 30 zakwalifikowały się zwyciężczynie mini konkursów i konkurencji Head-to-Head (wyłonione w trakcie zgrupowania) oraz dziewczęta wybrane przez jurorów. Z tej grupy sędziowie wyłonili TOP 12 i TOP 5, w którym znalazły się najlepsze kandydatki z każdego kontynentu (po jednej z Afryki, Ameryki, Azji i Oceanii, Europy oraz Karaibów). Spośród nich wybrana została najpiękniejsza.

26-letnia Vanessa Ponce de León pochodzi z miasta Meksyk. Mierzy 174 cm wzrostu i jest absolwentką handlu międzynarodowego i praw człowieka. Pracuje jako modelka i prezenterka. W 2014 roku wygrała piątą edycję programu Mexico’s Next Top Model zaś w maju br. sięgnęła po koronę i tytuł Miss Meksyku 2018. W wolnym czasie uwielbia nurkować, malować, grać w siatkówkę oraz frisbee ultimate.

        (Koronacja Miss World 2018, fot. AFP/East News)

Vanessa Ponce de León angażuje się również w sprawy społeczne. Promuje edukację międzykulturową wśród rdzennych mieszkańców kraju. Oprócz tego zasiada w radzie dyrektorów ośrodka rehabilitacyjnego dla dziewcząt. Jest także prelegentką Narodowego Instytutu Młodzieży.

        (Vanessa Ponce de León jako nowa Miss World, fot. AFP/East News)

Warto dodać, że Vanessa jest pierwszą Meksykanką w historii, która wygrała ten najstarszy, międzynarodowy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności. Była zauważalna podczas całego zgrupowania o czym świadczą jej sukcesy w mini konkursach: zwycięstwo w Head-to-Head, 2. miejsce w głosowaniu globalnym, 2. miejsce w kategorii Multimedia, 3. miejsce w kategorii Piękno z przesłaniem i awans do TOP 32 w Miss World Top Model.

        (Vanessa Ponce podczas zgrupowania Miss World 2018, fot. Miss World Mexico)

20-letnia Nicolene Pichapa Limsnukan z Tajlandii nagrodzona została tytułem I Wicemiss World oraz nagrodą Miss World Azji & Oceanii. W TOP 5 uplasowały się także: 21- letnia Maria Vasilevich z Białorusi (Miss World Europy), 23-letnia Kadijah Robinson z Jamajki (Miss World Karaibów) i 22-letnia Quiin Abenakyo z Ugandy (Miss World Afryki).

        (Miss World 2018 TOP 5, od lewej: Białoruś, Jamajka, Meksyk, Uganda, Tajlandia, fot. AFP/East News)

Podczas zgrupowania i finału Miss World 2018 Polskę reprezentowała Miss Polonia 2017 – Agata Biernat. Pamiętajmy, że mimo iż 29-latka nie uzyskała awansu do głównego TOP 30 to odniosła kilka mniejszych sukcesów! Zajęła 4. miejsce w mini konkursie Miss World Talent. Oprócz tego znalazła się w TOP 32 konkursu Miss World Top Model oraz w TOP 18 Miss World Sport. Gratulacje!

        (Agata Biernat podczas zgrupowania i finału Miss World 2017, fot. Miss World, Miss World Poland)

 

MISS WORLD 2018 – WYNIKI

Miejsce: Kraj: Imię i Nazwisko: 
MISS WORLD’18 Meksyk Vanessa Ponce de León
I Wicemiss  Tajlandia  Nicolene Pichapa Limsnukan
TOP 5 Białoruś

Jamajka

Uganda

Maria Vasilevich

Kadijah Robinson

Quiin Abenakyo

TOP 12 Francja

Martynika

Mauritius

Nepal

Nowa Zelandia

Panama

Szkocja

Maëva Coucke

Larissa Segarel

Murielle Ravina

Shrinkhala Khatiwada

Jessica Tyson

Solaris Barba

Linzi McLelland

TOP 30 Bangladesz

Barbados

Belgia

Chile

Chiny

Indie

Indonezja

Irlandia Północna

Japonia

Malezja

Nigeria

Południowa Afryka

Rosja

Singapur

Stany Zjednoczone

Wenezuela

Wietnam

Wyspy Cooka

Jannatul Ferdous

Ashley Lashley

Angeline Flor Pua

Anahi Hormazabal

Mao Peirui

Anukreethy Vas

Alya Nurshabrina

Katharine Walker

Kanako Date

Larissa Ping

Anita Ukah

Thulisa Keyi

Natalya Stroeva

Vanessa Peh

Marisa Butler

Veruska Ljubisavljević

Trần Tiểu Vy

Reihana Koteka-Wiki

FOT. AFP/East News

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.