Claire Elizabeth Parker straciła prawo do tytułu Miss Grand International 2015!

22 lutego świat obiegła informacja, że Claire Elizabeth Parker – Miss Grand International 2015 straci prawo do używania tego tytułu! Organizatorzy wyborów Miss Grand International wydali oficjalne oświadczenie w swoich mediach społecznościowych. Powodem ich decyzji jest udział Claire w wyborach Miss Universe Australia 2019. 

Organizatorzy zdradzili, że Claire Elizabeth Parker została przez nich poinformowana, iż jako laureatka wyborów Miss Grand International i posiadaczka tego tytułu nie powinna brać udziału w eliminacjach do innego prestiżowego konkursu piękności. Ona jednak podjęła decyzję o starcie w wyborach Miss Universe Australia 2019.

        (Claire Elizabeth Parker jako Miss Grand International 2015, fot. Miss Grand International)

Claire Elizabeth Parker nie będzie mogła od teraz używać tytułu Miss Grand International 2015 ani niczego, co jest związane ze znakiem towarowym MGI.” – możemy przeczytać w części komunikatu.

Należy pamiętać, że Claire Elizabeth Parker wcale nie wygrała wyborów Miss Grand International 2015, a koronę otrzymała po ustąpieniu oficjalnej zwyciężczyni! Anea García z Dominikany pełniła obowiązki Miss Grand International 2015 przez pięć miesięcy. Po tym czasie organizatorzy uznali, że modelka przez inne swoje zobowiązania (m.in. studia) nie może dalej wypełniać obowiązków spoczywających na laureatce Miss Grand International, dlatego koronę przekazali 24-letniej wówczas Claire Elizabeth Parker z Australii.

        (w środku: Anea García – Miss Grand International 2015, fot. Miss Grand International)

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.