Osoby transgenderowe będą mogły startować w wyborach Mister International!

Organizacja Mister International wydała oficjalne oświadczenie, w którym informuje iż od tego roku w wyborach na najprzystojniejszego mężczyznę będą mogły brać udział osoby transgenderowe! Jest to pierwszy męski międzynarodowy konkurs piękności, który dopuszcza taką ewentualność. 

Informacja o przyjęciu osób transgenderowych do Mister International pojawiła się 5 marca w mediach społecznościowych Organizacji Mister International. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu: Organizacja Mister International zbudowana jest na fundamencie integracji, a konkurs jest świętem różnorodności i wielokulturowości.

Organizacja wspiera równość wszystkich mężczyzn. Chcemy, aby nasi kibice wiedzieli, że nie dyskryminujemy uczestników i pozostajemy im oddani, niezależnie od ich pochodzenia – dodał Alan Sim – Prezes Organizacji Mister International.

 

Jest to pierwszy taki przypadek w historii męskich międzynarodowych konkursów piękności. Wcześniej podobny krok wykonali organizatorzy prestiżowych wyborów Miss Universe, w efekcie czego podczas ubiegłorocznych wyborów w konkursie wystartowała pierwsza w historii transseksualna Miss – Angela Ponce z Hiszpanii.

FOT. Mister International 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.