Miss USA 2019 i Miss USA Nastolatek 2019 wybrane w Nevadzie!

18-letnia Kaliegh Garris z New Haven w stanie Connecticut oraz 28-letnia Cheslie Kryst z Charlotte w stanie North Carolina zostały ogłoszone zwyciężczyniami dwóch prestiżowych amerykańskich konkursów piękności – Miss Teen USA oraz Miss USA. Finały obu konkursów odbyły się w hotelu i kasynie Grand Sierra Resort w Reno, w stanie Nevada. Zdobywczyni tytułu Miss USA 2019 będzie reprezentowała swój kraj w wyborach Miss Universe 2019. 

28 kwietnia w hotelu i kasynie Grand Sierra Resort w Reno odbyły się preeliminacje i finał wyborów Miss Teen USA 2019. W rywalizacji o tytuł wzięło udział 51 kandydatek, ale tylko piętnaście z nich mogło awansować do kolejnego etapu jakim były pokaz w strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych. Po tych pokazach oraz pytaniach zadanych przez jurorów dla pięciu finalistek wybrano najpiękniejszą amerykańską nastolatkę. Została nią przedstawicielka stanu Connecticut.

Kaliegh Garris ma 18 lat i jest uczennicą liceum Joseph A. Foran oraz Centrum Edukacyjnego dla Sztuki (specjalizacja teatr). Jest założycielką organizacji o nazwie „We Are People 1st”, która pomaga osobom niepełnosprawnym. Za pracę społeczną Kaliegh Garris została nagrodzona przez Departament Usług Rozwojowych Stanu Connecticut. Oprócz nauki i działalności charytatywnej nowa Miss USA Nastolatek poświęca czas swojej pasji. Trenuje taniec współczesny, jazzowy, pointe, hip hop i tap.

            (Kaliegh Garris podczas finału Miss Teen USA 2019, fot. Just Jared Jr, Miss USA)

Kilka dni później w tym samym hotelu odbył się finał wyborów Miss USA 2019. Za wybór najpiękniejszej Amerykanki i reprezentantki USA w konkursie Miss Universe 2019 odpowiadało 8-osobowe jury, m.in. Denise Quiñones – Miss Universe 2001 i Demi-Leigh Nel-Peters – Miss Universe 2017. O koronę rywalizowało 51 kandydatek. Do kolejnego etapu awansowało piętnaście z nich (TOP 15). Po pokazie strojów kąpielowych ogłoszono TOP 10, zaś po pokazie sukni wieczorowych TOP 5 i TOP 3.

Szarfa i korona Miss USA 2019 trafiły do 28-letniej Cheslie Kryst z Charlotte w stanie North Carolina. Najpiękniejsza Amerykanka jest prawniczką oraz specjalistką ds. zarządzania w biznesie. Oprócz pracy zawodowej dla kancelarii działa społecznie – zapewnia pomoc prawną dla więźniów. Wcześniej uprawiała sport – startowała w heptathlonie, skoku w dal i potrójnym skoku. Prowadzi także bloga modowego.

    (Cheslie Kryst podczas finału Miss USA 2019, fot. Alex Mertz/HO/The Miss Universe Organization, Gulf News Tabloid)

Ciekawostką może być fakt, że po raz pierwszy w historii USA zwyciężczynie wszystkich trzech prestiżowych konkursów piękności (Miss USA, Miss Teen USA i Miss America) są czarnoskóre!

        (Cheslie Kryst i Kaliegh Garris na oficjalnych portretach, fot. Miss USA/Instagram)  

 

Photos. Jason Bean—AP, Miss Universe Organization

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.