María Malo z tytułem Miss México Grand 2019!

Studentka marketingu i projektowania mody – 22-letnia María Malo z Huixquilucan w stanie Meksyk wygrała pierwszą fazę wyborów Miss Mexico 2019 i otrzymała tytuł Miss México Grand 2019 oraz prawo do reprezentowania Meksyku w październikowym finale Miss Grand International 2019! W finale, który odbył się 1 czerwca w San Cristóbal de Las Casas w stanie Chiapas wzięły udział 32 kandydatki. Gościem specjalnym była Clara Sosa – obecnie panująca Miss Grand International 2018 z Paragwaju.

María Malo a właściwie María Malo Juvera Raimond Kedilhac ma 22 lata i mierzy 181 cm wzrostu. Jest modelką oraz studentką marketingu i projektowania mody. Uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną.

(María Malo Juvera Raimond Kedilhac, fot. Miss Mexico Organization, Alejandro Salinas Photography)

Jej przygoda z konkursem Miss México rozpoczęła się już w 2017 roku. To właśnie wtedy wygrała stanowe wybory Miss Estado de México i uzyskała prawo do reprezentowania stanu podczas konkursu Miss México 2018. W konkursie narodowym uplasowała się w pierwszej piątce przegrywając z Vanessą Ponce de León – późniejszą Miss Świata 2018.

(María Malo podczas półfinału Miss México 2018, fot. Miss Mexico Organization/Facebook)

Później znów została laureatką stanowych wyborów Miss Estado de México – w 2018 roku była jednocześnie ustępującą i zaczynającą panowanie miss! Tak dodarła do finału pierwszej fazy wyborów Miss Mexico 2019 i otrzymała tytuł Miss México Grand 2019! W październiku w Wenezueli będzie reprezentowała swój kraj podczas wyborów Miss Grand International 2019.

(María Malo po koronacji w towarzystwie Miss Grand International 2018, fot. Miss Estado de México/Instagram)

Koronacji Miss México Grand 2019 dokonały miłościwie panująca Miss Grand International – Clara Sosa z Paragwaju oraz Miss Grand México 2018 –  Lezly Díaz.

 

MISS MÉXICO 2019, FAZA 1 – WYNIKI:

Miejsce: Stan: Imię i Nazwisko:
Miss México Grand 2019  Estado de México María Malo
Miss México Continentes Unidos 2019 Baja California Kenia Ponce
I Wicemiss  Puebla Alexia Orozco
II Wicemiss  Oaxaca Laura Mojica
III Wicemiss  Aguascalientes Elizabeth de Alba
IV Wicemiss  Tabasco  Andrea Aysa

 

FOT. Miss Estado de México/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.