Jack Heslewood z Anglii zwycięzcą wyborów Mister World 2019! Meksykanin na podium!

W piątek, 23 sierpnia na Filipinach odbył się finał wyborów Mister World 2019. O miano najprzystojniejszego mężczyzny świata rywalizowało 72 kandydatów. Zwyciężył reprezentant Anglii – 27-letni Jack Heslewood z Bishop’s Stortford! Drugie miejsce zajął 28-letni Fezile Mkhize z Południowej Afryki, a trzecie – 25-letni Brian Faugier z Meksyku! W gronie dwudziestu dziewięciu półfinalistów znalazł się również 23-letni Robert Kapica z Polski! 

Finał jubileuszowej, 10. edycji wyborów Mister World zorganizowany został w hali sportowej Smart Araneta Coliseum w Quezón City na Filipinach. Poprzedziło go trzytygodniowe zgrupowanie, w trakcie którego odbył się szereg konkursów i wydarzeń. Uczestnicy mogli także wywalczyć miejsce w TOP 12 – zapewniły to zwycięstwa w konkurencjach Sport, Talent i kreatywność, Moda, Multimedia i Extreme (test siły, wytrzymałości i determinacji).

Najprzystojniejszym mężczyzną świata ogłoszony został 27-letni Jack Heslewood! Przystojny Anglik ma 27 lat, mierzy 190 cm wzrostu i pochodzi z miasta Bishop’s Stortford. Jest inżynierem lotnictwa, a dokładniej naukowcem od technologii rakietowych. Jego hobby to muzyka (gra na perkusji), bieganie, jazda na nartach oraz technologia.

Jack ma doświadczenie w męskich konkursach – w 2017 roku zajął drugie miejsce w wyborach Mr. England, a w 2018 jako reprezentant Wielkiej Brytanii wziął udział w prestiżowych wyborach Manhunt International. W międzynarodowej rywalizacji awansował do TOP 15.

(Jack Heslewood, fot. Jack Heslewood/Instagram)

W lutym br. Jack Heslewood został ogłoszony reprezentantem Anglii w wyborach Mister World 2019. Zastąpił Jack’a Eyersa, który ze względu na odbywający się w tym samym czasie trening paraolimpijski nie mógł wziąć udziału w konkursie (Jack Eyers jest pierwszym w historii zwycięzcą wyborów Mr. England z amputowaną nogą).

Jack Heslewood jest pierwszym w historii Brytyjczykiem, który wygrał konkurs Mister World. Co ciekawe jego siostrą jest Kirsty Rose Heslewood – Miss Anglii 2013 i finalistka wyborów Miss World 2013 (uzyskała awans do TOP 10).

(Jack Heslewood – Mister World 2019, fot. Mr World/Facebook)

Oprócz Anglika w pierwszej piątce konkursu Mister World 2019 znaleźli się 28-letni Fezile Mkhize – lekarz, prezenter telewizyjny i model z RPA (2. miejsce, Mister World Africa, Mister Sportu), 25-letni Brian Faugier – student inżynierii przemysłowej i model z Meksyku (3. miejsce, Mister World Americas, Mister Top Model), a także 27-letni Carlos Franco z Brazylii i 26-letni Alejandro Martínez z Dominikany (Mister World Caribbean).

(Fezile Mkhize z RPA i Brian Faugier z Meksyku – wicemisterzy Mister World 2019, fot. Fezile Mkhize/Facebook, Missosology)

TOP 12 uzupełnili reprezentanci Austrii (Mister World Europe), Irlandii (Mister Extreme), Libanu, Nepalu (Mister Multimedia), Irlandii Północnej, Filipin (Mister World Asia&Oceania) i Tongi (Mister Talent&Creativity).

W konkursie Mister World 2019 wziął udział reprezentant Polski, 23-letni Robert Kapica z Mstowa koło Częstochowy, który uzyskał awans do TOP 29. Model i zwycięzca The Look of the Year 2016 był także w gronie dwudziestu pięciu półfinalistów mini konkursu Mister World Top Model.

(Robert Kapica – Mister World Poland 2019, fot. Mr World, Robert Kapica/Instagram)

Wyboru najprzystojniejszego mężczyzny świata dokonało jury, w składzie którego znalazły się m.in. Julia Morley (prezydent Organizacji Miss World), Vanessa Ponce de León (Miss Świata 2018 z Meksyku), Stephanie del Valle (Miss Świata 2016 z Portoryko) i Ksenia Sukhinova (Miss Świata 2008 z Rosji).

 

 

FOT. Mister World/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.