Krystyna Sokołowska zwyciężczynią wyborów Miss Earth Poland 2019!

22-letnia Krystyna Sokołowska z Białegostoku wygrała konkurs Miss Earth Poland 2019 i będzie reprezentowała Polskę w wyborach Miss Earth 2019 na Filipinach. Finał polskiej edycji odbył się w piątek, 30 sierpnia w G2A Arena w Rzeszowie. W pierwszej czwórce uplasowały się również Sabina Półtawska (2. miejsce), Milena Rokicka (3. miejsce) i Vanessa Wietrzyk (4. miejsce). 

W tym roku finał wyborów Miss Earth Poland zorganizowany został w ramach Globalnego Zjazdu Polonii pn. Kongres 60 Milionów, który odbywał się w dniach 28-30 sierpnia. Gala finałowa miała miejsce w piątek, 30 sierpnia w G2A Arena w Rzeszowie. Wzięło w niej udział dwanaście finalistek, które zaprezentowały się przed jurorami. Kandydatki wystąpiły m.in. w sukienkach, sukniach ślubnych czy sukniach wieczorowych. 

(Krystyna Sokołowska – Miss Earth Poland 2019, fot. Krystyna Sokołowska/Instagram)

Zwyciężczynią konkursu została 22-letnia Krystyna Sokołowska. Miss Earth Poland 2019 mierzy 178 cm wzrostu, pochodzi z miejscowości Ciasne, ale mieszka w Białymstoku. Jest studentką ekonomii oraz wychowania fizycznego.

Krystyna uprawia gimnastykę artystyczną i jest trenerką tej dyscypliny. Uczęszczała także do szkoły muzycznej i gra na fortepianie.

W 2013 r. brała udział w wyborach Miss Podlasia Nastolatek 2013 i została II wicemiss. W 2017 roku w wyborach Miss Podlasia uzyskała tytuł Miss Foto.

(Krystyna Sokołowska – Miss Earth Poland 2019, fot. Miss Earth Poland/Facebook)

Oprócz Krystyny Sokołowskiej w finałowej czwórce Miss Earth Poland 2019 znalazły się 20-letnia Sabina Połtawska ze Szczecina (Miss Air – I Wicemiss), 27-letnia Milena Rokicka z Warszawy (Miss Water – II Wicemiss) i 21-letnia Vanessa Wietrzyk z Gdańska (Miss Fire – III Wicemiss).

(od lewej: Sabina Połtawska, Milena Rokicka, Krystyna Sokołowska, Vanessa Wietrzyk, fot. Miss Earth Poland/Facebook)

 

FOT. Miss Earth Poland

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.