Wendy Mariela Sánchez najbardziej utalentowaną uczestniczką wyborów Miss México 2019!

W piątek, 13 września dwanaście uczestniczek konkursu Miss México 2019 wzięło udział w wyzwaniu na talenty (Reto Talento) zorganizowanym w Valle de Bravo. W trakcie tego mini konkursu wyłoniono najbardziej utalentowaną kandydatkę do korony Miss México. Została nią 25-letnia Wendy Mariela Sánchez reprezentująca stan Chiapas. Na podium stanęły także Marilú Acevedo (Veracruz) i Alexia Orozco (Puebla). 

Wyzwanie na talenty (Reto Talento) jest jednym z mini konkursów organizowanych w ramach wyborów Miss World. Nic więc dziwnego, że krajowi organizatorzy dodają ten punkt do zgrupowania, aby zaprezentować talenty, które drzemią w uczestniczkach. Nie inaczej było w przypadku wyborów  Miss  México 2019.

Do rywalizacji o miano najbardziej utalentowanej kandydatki tegorocznych wyborów Miss México stanęło dwanaście dziewcząt. Ich lista ogłoszona została 10 września podczas wyzwania sportowego (Reto Deportivo). W gronie TOP 12 znalazły się: Wendy Mariela Sánchez (Chiapas), Jeanette Karam (Ciudad de México), Vanesa Hernández (Colima), Andrea Fuentes (Guanajuato), Jennifer Vázquez (Guerrero), Jessica Huerta (Hidalgo), Laura Mojica (Oaxaca), Alexia Orozco (Puebla), Karen Gastelúm (Querétaro), Andrea Aysa (Tabasco), „Marilú” Acevedo (Veracruz), Damayanti Santana (Zacatecas).

Finał wyzwania na talenty (Reto Talento) odbył się w piątek, 13 września w Valle de Bravo. Dwanaście finalistek zaprezentowało przed widzami i jurorami swoje talenty: śpiew, taniec ludowy i współczesny, gra na instrumentach muzycznych (akordeon, klarnet, gitara), akrobatyka artystyczna, taniec ze wstążką czy pokaz iluzjonistyczny.  

Zwyciężczynią wyzwania na talenty (Reto Talento) została 25-letnia Wendy Mariela Sánchez reprezentująca stan Chiapas. Wendy mierzy 168 cm wzrostu i pochodzi z Tuxtla Gutiérrez. Jest absolwentką nauk o komunikacji i muzykiem. Śpiewa regionalną muzykę meksykańską, pisze teksty i gra na akordeonie guzikowym oraz na gitarze, pianinie i marimbie!  

Wendy Mariela Sánchez – zwyciężczyni wyzwania na talenty „Reto Talento”, fot. Arturo Díaz Salmerón)

Na podium uplasowały się także 25-letnia Marilú Acevedo (Veracruz) i 22-letnia Alexia Orozco (Puebla).

(Miss Mexico 2019 – Reto Talento – TOP 3, fot. Arturo Díaz Salmerón)

 

Fot. Arturo Díaz Salmerón

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.