Wielki sukces Maríi Malo! Meksykanka z tytułem I Wicemiss Grand International 2019!

W piątek, 25 października w hali Poliedro de Caracas w Wenezueli odbył się finał wyborów Miss Grand International 2019. W rywalizacji wzięło udział 60 kandydatek. Zwyciężczynią konkursu została 19-letnia Valentina Figuera z Wenezueli, natomiast drugie miejsce i tytuł I Wicemiss uzyskała reprezentantka Meksyku, 22-letnia María Malo z Huixquilucan. Jest to najlepsza pozycja Meksykanki w historii konkursu Miss Grand International! 

(María Malo, fot. Miss Mexico Grand/Instagram)

María Malo a właściwie María Malo Juvera Raimond Kedilhac ma 22 lata i mierzy 181 cm wzrostu. Jest absolwentką marketingu cyfrowego i projektowania mody. Pracuje jako modelka. Uwielbia czytanie, muzykę, sztukę, podróże oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

María ma duże doświadczenie w konkursach piękności. Wygrała stanowe wybory Miss Estado de México 2017 i znalazła się w TOP 5 konkursu Miss México 2018 (edycję wygrała Vanessa Ponce de León późniejsza Miss World 2018). W 2018 roku znów zdobyła tytuł Miss Estado de México, a w czerwcu tego roku wzięła udział w finale pierwszej fazy wyborów Miss México 2019. Wygrała i zdobyła tytuł Miss México Grand 2019!

Konkurs Miss Grand International 2019 odbywał się w dniach 9-25 października w Wenezueli. W tym czasie kandydatki do korony brały udział szeregu wydarzeń i aktywności, tj. sesjach zdjęciowych, wycieczkach kulturowych, imprezach charytatywnych czy zakupach, a także prezentowały się przed publicznością i jurorami w wielu konkursowych pokazach.

María poradziła sobie świetnie! W czwartek, 17 października podczas konkursu strojów kąpielowych w Hotelu Tamanaco InterContinental zachwyciła jurorów i awansowała do TOP 10 tego konkursu. Znalazła się także w pierwszej dziesiątce konkursu na Najlepszy Strój Narodowy. Konkurs ten odbył się w poniedziałek 21 października.

(María Malo w stroju kąpielowym i stroju narodowym podczas wyborów Miss Grand International 2019, fot. Miss Grand International/Facebook)

W piątek, 25 października podczas wielkiego finału Miss Grand International 2019 María Malo wystąpiła w zwiewnej czerwono-złotej sukience, stroju  kąpielowym i dwóch sukniach wieczorowych. Wygłosiła także przepiękne pokojowe przesłanie do świata!

(María Malo w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej podczas finału Miss Grand International 2019, fot. Miss Grand International/Facebook)

Ostatecznie piękna Meksykanka zajęła drugie miejsce przegrywając jedynie z reprezentantką gospodarzy – 19-letnią Valentiną Figuera!

(od lewej: Valentina Figuera i María Malo chwilę przed ogłoszeniem wyników, fot. Miss Grand International/Facebook)

Bardzo ważne jest, że María zdobyła serca publiczności i internautów! Znalazła się w gronie dziesięciu najpopularniejszych kandydatek w głosowaniu internetowym (Miss Popular Vote), a wcześniej znalazła się w piątce kandydatek, których zdjęcia najczęściej lajkowano i udostępniano w mediach społecznościowych. W ramach nagrody María i inne laureatki wzięły udział w specjalnej kolacji z Nawatem Itsaragrisilem – prezydentem konkursu Miss Grand International.

Drugie miejsce Maríí Malo to najlepsza pozycja Meksykanki w historii konkursu Miss Grand International. Wcześniej reprezentantki tego kraju uzyskiwały awanse do TOP 10 (Lezly Díaz w 2018 roku) i TOP 20 (Marsha Ramírez w 2014 roku, Aracely Azar w 2015 roku, Paulina Flores w 2016 roku i Yoana Gutiérrez w 2017 roku).

(od lewej: María Malo i Valentina Figuera chwilę po koronacji, fot. Miss Grand International/Facebook)

 

FOT. Miss Grand International/Facebook

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.