Wenezuela będzie gospodarzem wyborów Miss Grand International 2020!

W piątek, 25 października podczas finału Miss Grand International 2019 ogłoszono kraj, który w przyszłym roku będzie gospodarzem tego konkursu! Jak się okazało wybory Miss Grand International 2020 odbędą się ponownie w Wenezueli! 

Kiedy w marcu br. Organizacja Miss Grand International ogłosiła, że zgrupowanie i finał wyborów Miss Grand International 2019 odbędą się w Wenezueli, wielu organizatorów krajowych i fanów było zaniepokojonych! Obawiano się, że kraj pogrążony w kryzysie nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa kandydatkom konkursu. Z powodu niestabilnej sytuacji w Wenezueli kraje takie jak Kambodża, Korea Południowa, Dania, Jamajka, Nowa Zelandia, Anglia, Walia, Szkocja i Zambia wycofały swoje przedstawicielki z udziału w wydarzeniu.

Nawat Itsaragrisil, prezydent konkursu Miss Grand International poinformował w jednym z wywiadów, że chce pokazać ludziom na całym świecie, iż Wenezuela jest krajem bezpiecznym i uczciwym.

Zgrupowanie konkursu Miss Grand International 2019 trwało dwa tygodnie. W tym czasie kandydatki odbyły wycieczki kulturowe, brały udział w sesjach zdjęciowych czy jeździły na zakupy. Finał odbył się natomiast w hali Poliedro de Caracas w stolicy Wenezueli. To właśnie tam ogłoszono, że przyszłoroczna edycja wyborów Miss Grand International ponownie odbędzie się w Wenezueli!

Wydaje się, że wybór Wenezueli na gospodarza międzynarodowych wyborów piękności jest zgodny z ideą Miss Grand International. Konkurs ma na celu powstrzymanie przemocy i wojny oraz pomoc ludziom potrzebującym. A przecież Wenezuela znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, zaś wielu Wenezuelczyków potrzebuje pomocy!

Warto pamiętać, że Wenezuela jest drugim po Stanach Zjednoczonych (2016) krajem spoza Azji, który zorganizuje zgrupowanie i finał Miss Grand International. Wcześniej konkurs gościł trzykrotnie w Tajlandii (2013-2015) i jednokrotnie w Wietnamie (2017) oraz w Mjanmarze (2018).

 

FOT. Internet

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.