Wybory Reina Hispanoamericana 2019 odwołane!

Pod koniec października Organizacja Promociones Gloria ogłosiła, że tegoroczna edycja wyborów Reina Hispanoamericana została odwołana z powodu zamieszek politycznych w Boliwii, która miała być gospodarzem konkursu! Uczestniczki, które zdążyły przyjechać na zgrupowanie musiały wrócić do swoich krajów. Jak na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle odbędzie się to wydarzenie!

 

(Oficjalny komunikat Promociones Gloria, fot. Karawisa/Facebook)

W niedzielę, 27 października Prezydent Promociones Gloria wydała oświadczenie skierowane do dyrektorów konkursów krajowych oraz uczestniczek tegorocznej edycji Reina Hispanoamericana. W piśmie poinformowano, że w związku z sytuacją polityczną, jaka ma miejsce w Boliwii  (toczą się tam powyborcze zamieszki i starcia) organizatorzy nie są w stanie przyjąć i zapewnić bezpiecznego pobytu pretendentkom do korony. A to oznacza, że tegoroczna edycja wyborów zostaje zawieszona do odwołania!

Decyzja jest o tyle zaskakująca, że oświadczenie wydano w czasie, gdy kandydatki zaczęły zlatywać do Boliwii na zgrupowanie. Finał Reina Hispanoamericana 2019 miał odbyć się w sobotę, 9 listopada. Dziewczyny, które przyjechały na konkurs musiały wrócić do swoich krajów…

Pojawiły się głosy, że jest szansa, iż konkurs odbędzie się w drugiej połowie listopada. Organizatorzy spodziewają się, że sytuacja poprawi się w ciągu najbliższych dni, jednak nie jest to pewne. Nic nie zostało oficjalnie potwierdzone!

 

FOT. Reina Hispanoamericana/Facebook

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.