Nellys Pimentel z Portoryko wygrała wybory Miss Earth 2019!

W sobotę, 26 października w klubie plażowym Cove Manila w Parañaque na Filipinach odbył się finał wyborów Miss Earth 2019. Tegoroczną zwyciężczynią tego prestiżowego, ekologicznego konkursu piękności została 22-letnia Nellys Pimentel z Portoryko, która w rywalizacji pokonała 84 rywalki z całego świata. Pozostałe trzy tytuły zdobyły Emanii Davis z USA (Miss Earth Air), Klára Vavrušková z Czech (Miss Earth Water) i Alisa Manenok z Białorusi (Miss Earth Fire). Krystyna Sokołowska z Polski awansowała do TOP 10 natomiast Hilary Islas z Meksyku nie awansowała do grona półfinalistek. 

Zgrupowanie Miss Earth 2019 rozpoczęło się w ostatnich dniach września. Przez prawie miesiąc kandydatki podzielone na trzy grupy brały udział w wielu aktywnościach. Uczestniczyły w seminarium środowiskowym w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych, zwiedziły prowincję Misamis Oriental, prowincję Kawit czy park wodny Aquaria Waterpark w prowincji Batangas. Sadziły drzewa i odwiedzały podopiecznych szpitala dziecięcego Child Haus i sierocinca Nayon ng Kabataan.

W czasie zgrupowania na kandydatki czekały także liczne konkurencje i rywalizacje. Odbyły się m.in. konkurs strojów kąpielowych, konkurs talentów, konkurs strojów państwowych, konkurs sukni wieczorowych oraz rozmowy z jurorami czy pokaz mody.

Finał Miss Earth 2019 odbył się w sobotę, 25 października w klubie plażowym Cove Manila w Parañaque na Filipinach. Uczestniczki zaprezentowały się w strojach państwowych, strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych.

(Nellys Pimentel jako Miss Earth 2019, fot. Push)

Tytuł i korona Miss Earth 2019 przypadły w udziale 22-letniej Nellys Rocio Pimentel Campusano z Portoryko! Nowa Miss Ziemi mierzy 173 cm wzrostu i pochodzi z San Juan. Jest studentką psychologii oraz marketingu.

W maju Nellys wygrała wybory Miss Earth Puerto Rico 2019, dzięki czemu mogła wziąć udział w wyborach Miss Earth 2019. W krajowym konkursie zdobyła także tytuł Miss Foto! Podczas międzynarodowego konkursu zdobyła dwa srebrne medale, czyli zajęła drugie miejsca w dwóch konkurencjach: w konkurencji sukni wieczorowej i konkurencji stroju kąpielowego!

 

(Nellys Pimentel w kostiumie kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Abnel Gonzalez)

Tytuł Miss Earth Air 2019 uzyskała 25-letnia absolwentka prawa Emanii Davis z USA. Tytuł Miss Earth Water powędrował do 20-letniej studentki biologii i chemii Kláry Vavruškovej z Czech natomiast tytuł Miss Earth Fire zdobyła 24-letnia modelka i siatkarka Alisa Manenok z Białorusi.

(od lewej: Alisa Manenok z Białorusi, Nellys Pimentel z Portoryko, Emanii Davis z USA i Klára Vavruškova z Czech, fot. Miss Earth/Facebook)

Do TOP 10 awansowały jeszcze Fernanda Méndez Tapia z Chile, Nikki Prein z Holandii, Modupe Susan Garland z Nigerii, Tashan Kapene z Nowej Zelandii, Krystyna Sokołowska z Polski i Anna Baksheeva z Rosji! Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy od 2013 roku awans naszej reprezentantki w tym międzynarodowym konkursie!

(Krystyna Sokołowska z Polski, fot. Krystyna Sokołowska/Instagram)

W TOP 20 znalazły się również reprezentantki Anglii, Filipin, Ghany, Guamu, Gujany, Hiszpanii, Japonii, Kolumbii, Portugalii i Tajlandii. Niestety w gronie półfinalistek nie znalazło się miejsce dla 18-letniej studentki odontologii – Hilary Islas z Meksyku.

(Hilary Islas z Meksyku, fot. Miss Earth Mexico/Instagram)

Warto wiedzieć, że Nellys Pimentel jest pierwszą Portorykanką w historii, której udało się wygrać konkurs Miss Earth. Jest także pierwszą kobietą z Karaibów, która posiada tytuł najpiękniejszej ziemianki.

 

FOT. BCCL

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.