Vanessa Ponce de León i Milena Sadowska wspierają projekt „Każda koszula pomaga”!

Vanessa Ponce de León – Miss World 2018 z Meksyku oraz Miss Polonia 2018 – Milena Sadowska wzięły udział w specjalnej sesji zdjęciowej reklamującej projekt „Każda koszula pomaga”. Celem tej akcji jest wsparcie finansowe budowy szkoły dla dzieci ulicy z Ghany! Obie Panie pozowały w koszulach zaprojektowanych przez polskiego projektanta Macieja Zienia. 

„Każda koszula pomaga” to akcja realizowana przez Omenaa Foundation we współpracy ze start-upem James Button. Pomysłodawczynią akcji jest dziennikarka i prezenterka telewizyjna Omenna Mensah. W ramach projektu polscy projektanci tworzą linię damskich koszul. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na budowę szkoły KIDS HAVEN (DZIECIĘCA PRZYSTAŃ) dla dzieci ulicy w Ghanie!

Sesja zdjęciowa reklamująca tegoroczną, drugą edycję akcji „Każda koszula pomaga” odbyła się w piątek, 18 października. W tym roku cztery modele kobiecych koszul zaprojektował projektant Maciej Zień, a przed obiektywem zaprezentowały się cztery wyjątkowe kobiety – Omenaa Mensah (dziennikarka, prezenterka, założycielka akcji), Małgorzata Rozenek – Majdan (dziennikarka i prezenterka), Milena Sadowska (Miss Polonia 2018) i Vanessa Ponce de León (Miss World 2018 z Meksyku).

(od lewej: Maciej Zień, Omenaa Mensah, Małgorzata Rozenek-Majdan, Vanessa Ponce de León i Milena Sadowska, fot. Marta Wojtal)

Gwiazdy, które biorą udział w wydarzeniu zwracają uwagę na piękno tej inicjatywy. Zauważają, że szkoła, na budowę której przeznaczony będzie całkowity dochód z akcji wykształci ghańskie dzieci z ulicy, które bez pomocy innych ludzi nie miałyby szansy na edukację.

Vanessa Ponce de León przyleciała do Polski na specjalne zaproszenie Biura Miss Polonia, które również zaangażowane jest w projekt.

„Miss Świata zawsze łączy piękno z przesłaniem. To punkt wspólny z fundacją Omeny. Chcemy pomóc Omenie, w polepszaniu warunków życia dzieci, szczególnie w Ghanie. Większość tamtejszych dzieci ma za sobą przykre wspomnienia, ich rodziny nie okazywały im wsparcia. To właśnie dlatego tam jesteśmy. Nie chcemy, by żadne dziecko na świecie cierpiało tak jak one. Stąd pomagamy przy edukacji i chcemy sprawić by ich życie było lepsze” – powiedziała Miss Świata w wywiadzie dla portalu TVN24. Vanessa Ponce de León zaznaczyła także, że fundacja Omeny Mensah i organizatorzy konkursu Miss Polonia wykonują ogromną pracę, aby poprawić warunki bytowe dzieci w Ghanie.

(Vanessa Ponce de León podczas wywiadu dla telewizji TVN24)

Organizatorzy akcji „Każda koszula pomaga” cieszą się, że Vanessa Ponce de León wzięła udział w projekcie. Dzięki Miss Świata 2018 ten projekt uzyska rozgłos międzynarodowy!

 

FOT. Marta Wojtal

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.