Rikkiya Brathwaite z Brytyjskich Wysp Dziewiczych awansowała do TOP 40 w Miss World 2019!

22-letnia Rikkiya Brathwaite z Brytyjskich Wysp Dziewiczych wygrała zawody sportowe zorganizowane pod nazwą Międzynarodowego Dnia Sportu Miss World 2019 i uzyskała awans do TOP 40 tegorocznej edycji wyborów Miss Świata! W zmaganiach fizycznych pokonała trzydzieści jeden konkurentek, w tym 20-letnią Nyekachi Douglas z Nigerii (2. miejsce) i 21-letnią Tya Janè Ramey z Trynidadu i Tobago (3. miejsce). 

Międzynarodowy Dzień Sportu Miss World 2019 odbył się w czwartek, 28 listopada w kompleksie sportowym Lee Valley Athletics Centre w Londynie. Kandydatki podzielono na cztery grupy: żółtą, niebieską, zieloną i czerwoną. Dziewczyny przeszły etap testów sprawnościowych oraz biegów wahadłowych, po których wyłoniono trzydzieści dwie finalistki!

(Uczestniczki Miss World 2019 podczas Międzynarodowego Dnia Sportu, fot. Miss World)

Aby otrzymać tytuł Top Sports Woman (Miss World Sport) i bezpośredni awans do TOP 40 podczas wielkiego finału Miss World 2019, finalistki zawodów sportowych musiały przebrnąć przez sprint na 60 metrów, skok w dal, 20-metrowy bieg wahadłowy czy sztafetę 4×200 metrów.

Najbardziej wysportowaną uczestniczką wyborów Miss World 2019 została 22-letnia Rikkiya Brathwaite z Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Tegoroczna Top Sports Woman (Miss World Sport) mierzy 170 cm wzrostu i jest początkującą aktorką. Interesuje się tańcem, śpiewem i grą na fortepianie.

(Rikkiya Brathwaite podczas zawodów sportowych – Miss World Sport 2019, fot. Miss World/Facebook)

Na podium uplasowały się także 20-letnia Nyekachi Douglas z Nigerii (2. miejsce) i 21-letnia Tya Janè Ramey z Trynidadu i Tobago (3. miejsce).

(od lewej: Miss Nigerii, Miss Brytyjskich Wysp Dziewiczych i Miss Trynidadu i Tobago, fot. Miss World/Facebook)

Oprócz wyżej wspomnianej trójki, w zawodach udział wzięły reprezentantki Anglii, Angoli, Aruby, Białorusi, Francji, Gruzji, Gwadelupy, Gwinei Równikowej, Haiti, Hiszpanii, Hondurasu, Irlandii Północnej, Japonii, Kanady, Kenii, Kirgistanu, Kostaryki, Luksemburga, Mołdawii, Nikaragui, Nowej Zelandii, Panamy, Portugalii, Sierra Leone, Stanów Zjednoczonych, Szkocji, Ugandy, Ukrainy i Wysp Cooka.

Warto wiedzieć, że Rikkiya Brathwaite jest pierwszą w historii reprezentantką Brytyjskich Wysp Dziewiczych, która uzyskała awans w konkursie Miss World! Gratulacje!

 

FOT. Miss World/Facebook

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.