Fanni Mikó z Węgier zdobyła koronę Miss Intercontinental 2019!

22-letnia Fanni Mikó z Węgier została triumfatorką finału Miss Intercontinental 2019, który odbył się w piątek, 20 grudnia w Szarm el-Szejk w Egipcie. Piękna Miss Węgier pokonała ponad siedemdziesiąt konkurentek z całego świata. W TOP 5 znalazły się również przedstawicielki USA, Tajlandii, Południowej Afryki i Peru. W konkursie wzięły także udział reprezentantki Polski i Meksyku – 24-letnia Martyna Górak i 21-letnia Sofia Miñarro Pedraza. Niestety żadna z nich nie uzyskała awansu do TOP 20.

Tegoroczna, 48. edycja wyborów Miss Intercontinental rozpoczęła się na początku grudnia. Zgrupowanie trwało dwa tygodnie. Wzięło w nim udział siedemdziesiąt pięć kandydatek ze wszystkich kontynentów. Uczestniczki zamieszkały w luksusowym hotelu Sunrise Montemare Resort w Szarm el-Szejk. W hotelu odbył się również wielki finał, który miał miejsce w piątek, 20 grudnia.

Zwyciężczynią, która odebrała koronę z rąk Karen Gallman została 22-letnia Fanni Mikó z Węgier. Miss Intercontinental 2019 mierzy 180 cm wzrostu, a jej wymiary to 92-62-92. Od kilku lat pracuje jako modelka. Studiuje także biznes i rachunkowość. Jej hobby to jazda konna, bieganie i gra na pianinie. Fanni uwielbia podróżować, poznawać nowe miejsca, kultury, religie i ludzi. Udziela się również w projektach charytatywnych. Współpracuje z organizacjami zbierającymi żywność, ubrania i zabawki dla potrzebujących z biednych rodzin.

(Koronacja Fanni Mikó, fot. Miss Intercontinental/Facebook)

Warto wiedzieć, że Fanni Mikó jest pierwszą w historii Węgierką, której udało się wygrać konkurs Miss Intercontinental!

(Fanni Mikó, fot. Fanni Mikó/Instagram)

Tytuł I Wicemiss Intercontinental 2019 powędrował do Mónici Aguilar – 20-letniej studentki medycyny z USA. II Wicemiss Intercontinental została Naruemon Khampan – 22-letnia studentka i modelka z Tajlandii. III Wicemiss Intercontinental to Dane Venter – 23-letnia modelka, kosmetyczka i menedżer z Południowej Afryki, natomiast IV Wicemiss Intercontinental jest Tiffany Yoko Chong Campos – 23-letnia studentkach architektury wnętrz i modelka z Peru.

(od lewej: Dane Venter, Naruemon Khampan, Fanni Mikó, Mónica Aguilar i Tiffany Yoko Chong, fot. Miss Intercontinental/Facebook)

W TOP 20 tegorocznej edycji wyborów Miss Intercontinental znalazły się jeszcze Georgia Nickerson z Anglii, Hannah Swart z Australii, Miroslava Pikolová z Czech, Celinee Santos Frías z Dominikany, Menna Abaza z Egiptu, Emma Mary Tiglao z Filipin, Vanesa Gutiérrez z Hiszpanii, Shafali Bechoe z Holandii, Yu Harada z Japonii, Betania Rojas Rincón z Kolumbii, Gabi Cho z Korei, Devy González Jaén z Kostaryki, Vishakha Tania René z Mauritiusu, Anna Michela Ciornea z Rumunii i Brenda Suárez Villamizar z Wenezueli.

Wśród siedemdziesięciu pięciu pretendentek do korony Miss Intercontinental 2019 znalazły się przedstawicielki Polski i Meksyku.

Martyna Górak (Miss Intercontinental Poland) pochodzi z Kiedrzyna, k. Radomia. Ma 24 lata i mierzy 176 cm wzrostu. Jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie studiowała prawo. Jej hobby to sport, bieganie, siłownia, czytanie dobrych książek, oglądanie dobrych filmów i modeling. Martyna jest także amatorką polskiej kuchni!

Martyna Górak jest także weteranką konkursów piękności. Jest I Wicemiss Polonia 2018 i zwyciężczynią regionalnego konkursu Miss Polonia Ziemia Radomska 2018. Brała także udział w wyborach Miss Polski 2014 (awansowała do TOP 10) i Miss Global Beauty Queen 2015 w Seulu (awansowała do TOP 15).

(Martyna Górak – Miss Intercontinental Poland 2019, fot. Martyna Górak/Instagram)

Sofia Miñarro Pedraza (Miss Intercontinental Mexico) ma 21 lat i mierzy 175 cm wzrostu. Urodziła się w mieście Meksyk, ale mieszka w stanie Querétaro. Jest studentką biotechnologii i zagorzałą obrończynią środowiska. Kocha zwierzęta i przyrodę. Jej hobby to taniec (tańczy flamenco, a kiedyś uczęszczała na zajęcia z baletu, hip-hopu czy tańca brzucha), sport (gra w piłkę nożną i tenisa), czytanie i modeling.

Sofia Miñarro Pedraza jest laureatką tytułu Miss Intercontinental México 2019 przyznanego w ramach wyborów Miss Earth México 2019. Jest też zwyciężczynią regionalnych wyborów Miss Earth Queretaro 2019, a wcześniej brała udział w konkursie Miss Teen Querétaro 2015.

(Sofia Miñarro Pedraza – Miss Intercontinental Mexico 2019, fot. Miss Intercontinental Mexico/Instagram)

 

FOT. Miss Intercontinental 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.