Natalia Piguła zajęła 3. miejsce w wyborach Reinado Internacional del Café 2020!

W sobotę, 11 stycznia (niedziela czasu polskiego) w Teatrze Los Fundadores w Manizales odbył się finał wyborów Reinado Internacional del Café 2020. Wzięły w nim udział 22 kandydatki. Wśród nich była 25-letnia Natalia Piguła z Polski, która zajęła 3. miejsce i zdobyła tytuł jednej z wicemiss! Zwyciężczynią konkursu została natomiast 25-letnia Iris Yazminhe Guerra z El Salwadoru. 

Tegoroczna edycja wyborów Reinado Internacional del Café odbywała się w dniach 4-11 stycznia w kolumbijskim mieście Manizales. Tradycyjnie już konkurs był częścią narodowych targów odbywających się corocznie od 1955 roku. W finale 49. edycji wyborów, który odbył się w sobotę, 11 stycznia (niedziela, 12 stycznia czasu polskiego) w Teatrze Los Fundadores, wzięły udział 22 uczestniczki z krajów produkujących i eksportujących kawę. Dziewczęta zaprezentowały się na scenie w strojach narodowych i sukniach wieczorowych, a wyboru najpiękniejszej dokonało jury, w którym znaleźli się – Pilin León – Miss World 1981 z Wenezueli, Sorangel Matos – Miss Panamy 2007, uczestniczka wyborów Miss Universe 2007 oraz Miss Continente Americano 2007, a także projektant Ruben Correa.

Zwyciężczynią konkursu została 25-letnia modelka i administrator biznesu z El Salwadoru – Iris Yazminhe Guerra. Tytuł Virreina Internacional del Café 2020 (równoznaczny z tytułem głównej wicemiss) zdobyła Laura Mojica Romero z Meksyku, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Piguła z Polski!

(Natalia Piguła – I Wicemiss Reinado Internacional del Café’20, fot. Miss Polski/Instagram)

Natalia Piguła ma 25 lat i mierzy 173 cm wzrostu. Pochodzi z Łodzi. Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. Pracuje jako modelka. Jest także bizneswoman. Jej hobby to snowboard, jazda na rolkach, fotografia i modeling.

Natalia Piguła ma na swoim koncie udziały w kilku konkursach piękności. Wygrała wybory Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2012 i wzięła udział w najbardziej prestiżowym polskim konkursie piękności – Miss Polonia 2012, gdzie uzyskała awans do TOP 12. Reprezentowała Polskę w wyborach Miss Intercontinental 2013 w Niemczech i znalazła się w TOP 15 tego międzynarodowego konkursu. Natalia jest także Miss Ziemi Łódzkiej 2019 i I Wicemiss Polski 2019.

(Natalia Piguła w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Mikołaj Zacharow/newspix.pl, Marta Macha)

Natalia Piguła jest jedną z czterech Polek, które zostały nagrodzone w wyborach Międzynarodowej Królowej Kawy. Powtórzyła sukces Renaty Piotrowskiej, która w 2000 roku również zajęła 3. miejsce w tym konkursie! Natomiast w 2001 roku Magdalena Szarek uplasowała się na 4. pozycji. Najbliżej korony była zaś Iwona Wyrzykowska, która zajęła 2. miejsce i zdobyła tytuł Virreina Internacional del Café w 2010 roku!

(Natalia Piguła podczas konkursu Reinado Internacional del Café 2020, fot. Miss Polski/Instagram, Natalia Piguła/Instagram)

 

FOT. Miss Polski/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.