Gabriela Barnat reprezentowała Polskę w wyborach Miss Global 2019/2020

W sobotę, 18 stycznia w mieście Oaxaca w Meksyku odbył się finał międzynarodowego konkursu Miss Global 2019/2020. Wśród pięćdziesięciu pięciu pretendentek do korony była 32-letnia Gabriela Barnat z Polski! Modelka i podróżniczka godnie walczyła o tytuł najpiękniejszej. Niestety nie udało się jej uzyskać awansu do TOP 25. Wybory wygrała 23-letnia Karolína Kokešová z Czech, a wielki  finał zakończył się skandalem. 

Zgrupowanie tegorocznej edycji Miss Global wystartowało na początku stycznia i trwało dwa tygodnie. W jego trakcie kandydatki brały udział w próbach, ćwiczyły choreografie i zwiedzały miasta Oaxaca oraz Meksyk. Wśród pięćdziesięciu pięciu pretendentek do korony była także 32-letnia Gabriela Barnat z Polski.

Gabriela mierzy 178 cm wzrostu. Od roku mieszka w kolumbijskim mieście Yerbabuena oraz na Islandii. Pochodzi z Warszawy. Studiowała psychologię, ale zawodowo związana jest z marketingiem i modelingiem. Jest współzałożycielką agencji influencer marketingu. Jej największą pasją jest moda etniczna. Uwielbia podróże (odbyła podróż dookoła świata), sport (ćwiczyła sztuki walki i siatkówkę), ćwiczenia na siłowni i taniec (tańczy Tribal Fusion inspirowany tańcem etnicznym, tańcem brzucha, flamenco, hip hopem i poppingiem).

(Gabriela Barnat – Miss Global Poland 2019, fot. SPIRO Photographer, Fakt.pl)

Podczas wielkiego finału Miss Global 2019/2020, który odbył się w sobotę 18 stycznia w meksykańskim mieście Oaxaca, Gabriela wystąpiła w stroju narodowym inspirowanym wzorem góralskiej parzenicy. Do Meksyku zabrała ze sobą także strój kąpielowy wykonany z materiału, który powstaje z recyklingu zanieczyszczeń oceanów!

Niestety, mimo świetnego przygotowania polskiej reprezentantce nie udało się awansować do TOP 25. Wybory wygrała 23-letnia Karolína Kokešová z Czech, a wielki finał zakończył się skandalem. Jeden ze sponsorów przerwał konkurs stwierdzając, że organizator manipulował wynikami. Oburzone i zmęczone kandydatki opuściły scenę, a niektóre jawnie zarzuciły sponsorowi korupcję i faworyzowanie reprezentantki Meksyku.

(od lewej: Gabriela Barnat – Miss Global Poland i Palmira Ruíz – Miss Global Mexico, fot. Isaac R.)

 

FOT. Gabi Barnat/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.