Palmira Ruíz reprezentowała Meksyk w konkursie Miss Global 2019/2020.

W sobotę, 18 stycznia w mieście Oaxaca w Meksyku odbył się finał międzynarodowego konkursu Miss Global 2019/2020. Wśród pięćdziesięciu pięciu pretendentek do korony była 27-letnia Palmira Ariannda Ruiz Vigueras z Meksyku, która ostatecznie awansowała do TOP 11 tego konkursu. Wybory wygrała 23-letnia Karolína Kokešová z Czech. Niestety wielki  finał zakończył się skandalem. 

Zgrupowanie tegorocznej edycji Miss Global wystartowało na początku stycznia i trwało dwa tygodnie. W jego trakcie kandydatki brały udział w próbach, ćwiczyły choreografie i zwiedzały miasta Oaxaca oraz Meksyk. Wśród pięćdziesięciu pięciu pretendentek do korony była także 27-letnia Palmira Ariannda Ruiz Vigueras z Meksyku.

Palmira mierzy 171 cm wzrostu. Pochodzi z Huajuapan de León, ale mieszka w Oaxaca. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku nauk o komunikacji, modelką i tancerką baletu klasycznego. Pracuje także jako reporterka telewizyjna. Współpracowała z takimi stacjami jak Ultratelevisión Puebla, Tv Azteca Puebla , MVM News Oaxaca czy TV Azteca Oaxaca.

(Palmira Ariannda Ruiz Vigueras – Miss Global Mexico 2019, fot. Palmira Ruíz/Instagram)

Palmira może pochwalić się zwycięstwem w stanowym konkursie Miss Globe Oaxaca 2019 oraz w ogólnokrajowych wyborach Miss Global México 2019!

Podczas finału Miss Global 2019/2020 Palmira awansowała do TOP 25 i TOP 11. Niestety nie uzyskała awansu do finałowej piątki.

To właśnie po ogłoszeniu TOP 5, na scenę wkroczył jeden z meksykańskich organizatorów konkursu. Mężczyzna przerwał finał oskarżając głównego organizatora o manipulowanie wynikami. Wybuchł skandal. Niestety cała ta sytuacja sprawiła, że Palmira stała się ofiarą plotek. Pojawiły się głosy, że wściekły sponsor przerwał konkurs, ponieważ reprezentantka Meksyku nie awansowała do finałowej piątki. Co więcej, niektóre kandydatki, na czele z Miss Kolumbii stwierdziły, że Meksykanka od początku była jawnie faworyzowana przez organizatorów. Informowały, że miała własną wizażystkę i dystansowała się od innych dziewcząt. Sugerowano nawet, że meksykański sponsor zażądał, aby Palmira wygrała konkurs lub znalazła się w TOP 5!

Zarówno meksykańscy organizatorzy jak i sama Palmira Ruíz stanowczo zaprzeczyli tym szokującym doniesieniom. Potwierdzili jednak oszustwo, jakie miało miejsce na finale twierdząc, że całą odpowiedzialność ponosi główny organizator konkursu czyli Van Pham. Ich wersja wydarzeń została poparta przez niektóre uczestniczki, m.in. Miss Argentyny. Ich wersja wydarzeń została poparta przez niektóre uczestniczki, m.in. Miss Argentyny. 

(od lewej: Gabriela Barnat – Miss Global Poland i Palmira Ruíz – Miss Global Mexico, fot. Isaac R.)

 

 

FOT. Palmira Ruíz/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.