Karolína Kokešová wybrana nową Miss Global. Finał zakończony skandalem!

W sobotę, 18 stycznia w mieście Oaxaca w Meksyku odbył się finał międzynarodowego konkursu Miss Global 2019/2020. Niestety, tegoroczne wybory zakończyły się wielkim skandalem, a koronacji nowej miss dokonano za kulisami. Zwyciężczynią została 23-letnia Karolína Kokešová z Czech, która pokonała ponad pięćdziesiąt konkurentek w tym przedstawicielki Peru, Filipin, Brazylii i Australii.

Zgrupowanie tegorocznej edycji Miss Global wystartowało na początku stycznia i trwało dwa tygodnie. W jego trakcie kandydatki brały udział w próbach, ćwiczyły choreografie i zwiedzały miasto Oaxaca. Nic nie zapowiadało wielkiego skandalu, który miał miejsce podczas wielkiego finału i całkowicie zmienił bieg konkursu!

Wszystkie uczestniczki finału Miss Global 2019 zaprezentowały się na scenie w strojach państwowych. Następnie jurorzy wytypowali dziewczęta do TOP 25, które zaprezentowały się w strojach sportowych. Później wybrano półfinałową jedenastkę. Jak się jednak okazało, podczas pokazu sukni wieczorowych na scenie wystąpiło aż osiemnaście dziewcząt, a organizatorzy tłumaczyli ten fakt błędem przy obliczaniu punktów. Największa bomba wybuchła jednak przy wyborze finałowej piątki. Na scenę wkroczył jeden ze sponsorów, który oskarżył organizatora konkursu o manipulowanie wynikami!

Wystąpienie sponsora doprowadziło do wielkiej wrzawy. Oburzone i zmęczone kandydatki opuściły scenę, a Miss Kolumbii publicznie wyraziła swoje niezadowolenie i zarzuciła mężczyźnie jawne faworyzowanie Miss Meksyku. Transmisja została przerwana!

Do koronacji Miss Global doszło po kilku godzinach, ok. godz. 3 nad ranem (czasu lokalnego) za kulisami. Koronę zdobyła 23-letnia Karolína Kokešová z Czech.

(Karolína Kokešová w koronie Miss Global, fot. Pavel Dvořák, Tilen Vajt)

Karolína podchodzi z miasta Brno. Mieszka w Pradze. Mierzy 172 cm i jest zawodową modelką. Studiowała zarządzanie destynacjami turystycznymi. W sierpniu ub.r. wzięła udział w wyborach Česká Miss 2019. Została nagrodzona tytułem Česká Miss Internetu 2019 i tytułem II Česká Vicemiss 2019 (II Wicemiss, 3. miejsce).

Ciekawostką może być fakt, że w trakcie ogłoszenia wyników i samej koronacji Karolína Kokešová była ubrana w strój codzienny i trampki, ponieważ po wybuchu skandalu zdążyła już zejść ze sceny i się przebrać.

 

(Karolína Kokešová w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Karolína Kokešová/Instagram)

Tytuł I Wicemiss Global 2019 powędrował do 30-letniej Hany Portocarrero Novoa z Peru, a II Wicemiss Global została 30-letnia Riza Raquel Santos z Filipin.

(od lewej: Hany Portocarrero Novoa i Riza Raquel Santos, fot. Salvador Alcántara, Riza Raquel Santos/Instagram)

W TOP 5 znalazły się jeszcze Adriélle Pieve de Castro z Brazylii (III Wicemiss) i Mikaela-Rose Fowler z Australii (IV Wicemiss). Co ciekawe Australijka znalazła się w pierwszej piątce, mimo że nie awansowała do TOP 11!

(od lewej: Adriélle Pieve de Castro i Mikaela-Rose Fowler w strojach narodowych, fot. Adriélle Pieve/Instagram, Mikaela-Rose Fowler/Instagram)

W TOP 11 oprócz reprezentantek Czech (dzika karta), Peru, Brazylii i Filipin znalazły się także przedstawicielki Chorwacji, Kuby, Meksyku, Sierra Leone, USA, Wenezueli i Wietnamu, a TOP 25 oprócz Australijki uzupełniły także dziewczyny z Anglii, Bahamów, Ekwadoru, Haiti, Hong Kongu, Iraku,  Kanady,  Korei,  Łotwy, Niderlandów, Nowej Zelandii, Rosji i Serbii.

 

FOT. Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.