Daniela Mora z Meksyku została najpiękniejszą nastolatką!

W niedzielę, 19 stycznia na Panamie odbył się finał konkursu Teen Universe 2020. W wyborach wystartowało dwadzieścia siedem dziewcząt, a tytuł najpiękniejszej nastolatki wszechświata powędrował do 16-letniej Danieli Mory z Meksyku! Na podium uplasowały się także przedstawicielki Stanów Zjednoczonych i Curaçao. 

Podczas wielkiego finału tegorocznej edycji konkursu Teen Universe wszystkie kandydatki zaprezentowały się na scenie w strojach narodowych, różowych sukienkach i jednoczęściowych strojach kąpielowych. Następnie jurorzy wyłonili TOP 20, które zaprezentowały się w sukniach wieczorowych. Później liczbę finalistek zredukowano do TOP 10 i TOP 6. Finalistki odpowiedziały na serię pytań, po czym wyłoniono najpiękniejszą nastolatkę wszechświata. Zaszczytny tytuł Teen Universe 2020 powędrował do 16-letniej przedstawicielki Meksyku.

(Teen Universe 2020, fot. Teen Universe/Facebook)

Daniela Alejandra Mora mierzy 182 cm wzrostu. Pochodzi z Ciudad Juárez w stanie Chihuahua. Jest uczennicą trzeciego semestru szkoły średniej, a także modelką i zagorzałą aktywistką walczącą o prawa zwierząt. W grudniu ub.r. wygrała wybory Teen Universe Mexico 2019.

Daniela jest pierwszą Meksykanką, która wygrała ten międzynarodowy konkurs piękności dla nastolatek. Oprócz tytułu głównego i korony otrzymała także dwie nagrody specjalne – Teen Universe Elegancji i Teen Universe Popularności (przyznany za największą popularność wśród internautów).

(Daniela Mora podczas preeliminacji Teen Universe 2020, fot. Teen Universe/Facebook)

W gronie trzech najlepszych uczestniczek znalazły się także 18-letnia María Escudero z Caracas, która reprezentowała USA (2. miejsce) oraz 18-letnia Daviënne Bislip z Curaçao (3. miejsce).

(od lewej: María Escudero i Daviënne Bislip, fot. María Escudero/Instagram, Daviënne Bislip/Instagram)

Tuż za nimi uplasowały się 17-letnia Oriana Narváez z Nikaragui (4. miejsce), 19-letnia Antonella Salini z Peru (5. miejsce) i 16-letnia Aleyra Martínez z Portoryko (6. miejsce). 

(od lewej: Oriana Narváez, Antonella Salini i Aleyra Martínez, fot. Teen Universe/Facebook)

TOP 10 uzupełniły kandydatki z Argentyny, Indii, Kolumbii i Panamy, a w TOP 20 znalazły się jeszcze dziewczęta z Botswany, Brazylii, Chile, Gwatemali, Hiszpanii, Kanady, Kuby, Niderlandów, Paragwaju i Riwiery Majów.

Organizatorzy przyznali także szereg nagród specjalnych. Oprócz Meksykanki statuetki otrzymały także nastolatki z Argentyny (najlepsze włosy i Miss Sympatii – wybrana przez uczestniczki), Botswany (najlepsza podczas wywiadu z jurorami), Ekwadoru (Najlepszy Strój Narodowy), Kanady (najlepsza twarz), Nikaragui (najlepsza modelka, Miss Foto), Peru (najlepsza w tańcu regionalnym) i USA (najlepsza sylwetka). Za najlepszego organizatora krajowego uznano organizatorkę z Botswany.

Na zakończenie finału ogłoszono, że przyszłoroczna edycja konkursu Teen Universe odbędzie się w Kolumbii.

 

FOT. Teen Universe/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.