Jazmín Olvido będzie reprezentowała Meksyk w wyborach Miss Eco International 2020

We wtorek, 26 maja w Egipcie wystartuje tegoroczna edycja wyborów Miss Eco International. Wśród kandydatek walczących o koronę znajdzie się Miss Eco México – 22-letnia Jazmín Olvido. Koronacja meksykańskiej delegatki odbyła się w sobotę, 29 lutego w klubie Budai w mieście Ciudad Acuña. 

We wtorek, 18 lutego, w mediach społecznościowych Organizacji Miss Eco México pojawiła się informacja, że meksykańską delegatką na międzynarodowe wybory Miss Eco International 2020 została 22-letnia Jazmín Olvido Munguía Borrego. Kilkanaście dni później, w sobotę, 29 lutego w klubie tanecznym Budai w mieście Ciudad Acuña odbyła się uroczysta koronacja nowej Miss Eco México!

(Miss Eco México 2020, fot. Jazmín Olvido Borrego/Instagram)

Jazmín Olvido Munguía Borrego mierzy 172 cm wzrostu i pochodzi z Ciudad Acuña w stanie Coahuila. Jest absolwentką sztuk plastycznych. Pracuje jako artysta plastyk oraz modelka. Jej hobby to udział w imprezach karaoke, bieganie i zabawy z kuzynem.

Jazmín jest laureatką tytułów Miss Amistad 2019 oraz Miss Earth Acuña 2020. Brała także udział w stanowych wyborach Miss Earth Coahuila 2020, które zakończyła na 3. miejscu zdobywając tytuł Miss Earth Coahuila Water 2020!

 

(Jazmín Olvido jako Miss Earth Acuna 2020, fot. Miss Earth Coahuila/Facebook)

Jazmín Olvido odebrała szarfę i koronę Miss Eco México 2020 z rąk Eriki Martínez – Miss Earth Coahuila 2020.

(od lewej: Erika Martínez i Jazmín Olvido, fot. Miss Earth Coahuila/Facebook)

A już pod koniec maja wyruszy do Egiptu, aby walczyć o tytuł Miss Eco International 2020! O tym, czy odbierze koronę z rąk ustępującej miss, Suheyn Cipriani z Peru dowiemy się w czwartek, 11 czerwca. To właśnie wtedy odbędzie się finał tego międzynarodowego konkursu piękności.

Warto wiedzieć, że Jazmín Olvido Munguía Borrego jest drugą laureatką tytułu Miss Eco México 2020! Wcześniej należał on do 24-letniej Scandy Patrón. Na razie nie znane są kulisy zmiany meksykańskiej delegatki.

(w środku: Scandy Patrón – pierwsza Miss Eco México 2020, fot. Scandy Patrón/Instagram)

Pamiętajmy, że zmianie uległa także data wyborów Miss Eco International 2020! Początkowo, konkurs miał wystartować w najbliższy poniedziałek, 23 marca. Został jednak przełożony aż do maja z powodu pandemii koronawirusa. Zgrupowanie zakończy się wielkim finałem, który odbędzie się w czwartek, 11 czerwca.

 

FOT. Miss Eco México/Facebook

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.