Organizatorzy krajowi mogą wyznaczyć delegatki na tegoroczne wybory Miss Universe!

Organizatorzy prestiżowych wyborów Miss Universe ogłosili, że w związku z pandemią koronawirusa udzielają zgody, aby narodowi organizatorzy, którym nie uda się zorganizować w tym roku finału krajowego, wyznaczyli swoje delegatki do udziału w wyborach Miss Universe 2020. Jest jednak jeden warunek! Wyznaczona kandydatka musi być laureatką tytułu I Wicemiss z roku ubiegłego! 

Pandemia koronawirusa, która szaleje na całym świecie sprawiła, że wiele konkursów piękności zostało przesuniętych na późniejsze terminy lub w ogóle odwołanych. Dotyczy to także konkursów krajowych, które wyłaniają delegatki na prestiżowe wybory, takie jak Miss World czy Miss Universe.

W związku z tym organizatorzy prestiżowych wyborów Miss Universe ogłosili, że dają swoim licencjobiorcom zielone światło, aby wyznaczali tegoroczne delegatki swoich krajów. Oznacza to, że organizator krajowy nie musi organizować w tym roku wyborów krajowych i może ogłosić dziewczynę, która weźmie udział w finale Miss Universe 2020. Jest jednak jeden warunek – wybrana dziewczyna musi być laureatką tytułu I Wicemiss z roku ubiegłego! 

Z pomysłu skorzystali już organizatorzy panamscy i tajscy, którzy ogłosili, że ich kraje w tegorocznych wyborach Miss Universe reprezentować będą Carmen Jaramillo – I Wicemiss Panamy 2019 i Miriam Sornprommas – I Wicemiss Tajlandii 2019.

Warto jednak pamiętać, że ostateczna decyzja, co do wyboru tegorocznej delegatki należeć będzie do organizatorów krajowych. Ci, którym udało się zorganizować finał krajowy przed wybuchem pandemii mają już wybrane przedstawicielki. Inni mogą zorganizować konkurs w późniejszym terminie, jednak wiązać się to będzie ze słabszym przygotowaniem ich delegatki.

 

FOT. Miss Universe

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.