Nie żyje Mister Poland 2000. Andrzej Bizoń miał 44 lata

W poniedziałek, 18 maja w mediach pojawiła się smutna informacja. W wieku 44 lat zmarł Andrzej Bizoń – zwycięzca konkursu Mister Poland 2000 i reprezentant Polski w wyborach Mister Intercontinental 2000. Przyczyną śmierci modela i niezawodowego aktora było zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. 

Andrzej Bizoń urodził się 13 stycznia 1976 roku w Witkowicach, w województwie małopolskim. W 2000 roku został laureatem tytułu Mister Beskidów, a w czerwcu tego samego roku wziął udział w konkursie Mister Poland 2000, którego finał odbył się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. 24-letni wówczas chłopak był studentem Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie. Prowadził również własną firmę budowlaną i odzieżową. Mierzył 189 cm wzrostu.

Po zdobyciu tytułów Mister Poland 2000, Mister Publiczności i Mister Miesięcznika Gentleman, Andrzej Bizoń wyruszył na podbój Europy – wziął udział w międzynarodowym konkursie Mister Intercontinental 2000. Wybory odbyły się w Hanowerze, w Niemczech, a przystojny Polak zaprezentował się m.in. w stroju narodowym. To właśnie polski strój szlachecki, który wtedy zaprezentował przyniósł mu nagrodę za najlepszy strój narodowy!

(W środku: Andrzej Bizoń jako Mister Poland 2000, fot. Plejada)

Przez następne pół roku Andrzej Bizoń pracował jako model w Mediolanie. W 2001 roku wrócił jednak do kraju i wziął udział w pierwszym polskim reality show, czyli programie „Dwa światy”. Na planie spędził jedenaście tygodni zajmując ostatecznie 8. miejsce. Później znów wyjechał, tym razem do Niemiec, gdzie pracował jako model. Po powrocie do Polski nadal pracował jako model, głównie przy sesjach zdjęciowych do magazynów. Został też tancerzem grupy SeXtet.

(Andrzej Bizoń jako model w 2003 roku, fot. TRICOLORS/East News)

 

(Andrzej Bizoń podczas finału Miss Polonia’06, fot. Piotr Fotek/East News)

Andrzej Bizoń był nie tylko modelem, ale także niezawodowym aktorem. Występował w polskich filmach i serialach. Wśród tytułów, w których zagrał są Pogoda na jutro (2003), Na Wspólnej (2003), Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście (2004), Niania (2006) i Dublerzy (2006). 

W 2010 roku Andrzej Bizoń zachorował na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Choroba spowodowała całkowity paraliż oraz utratę wzroku.  Walczył do 17 maja. Zmarł w wyniku uduszenia spowodowanego chorobą…

 

 

FOT. East News

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.