Wybory Miss International 2020 odwołane! Konkurs odbędzie się dopiero w październiku 2021!

Smutna wiadomość dla fanów międzynarodowych konkursów piękności. Zaplanowana na październik jubileuszowa, 60. edycja wyborów Miss International nie odbędzie się w tym roku! Rzecznik konkursu Miss International potwierdził, że z powodu wciąż rosnącej liczby ofiar COVID-19, a także ogólnej liczby osób zarażonych koronawirusem organizatorzy wyborów podjęli decyzję, że odbędą się one dopiero w październiku 2021 roku! 

Jeszcze miesiąc temu organizatorzy prestiżowego konkursu Miss International poinformowali krajowych licencjobiorców o tym, że jubileuszowa, 60. edycja wyborów odbędzie się w październiku w mieście Jokohama. Finał zaplanowany był na czwartek, 29 października, jednak organizatorzy zastrzegli także możliwość organizacji konkursu na przełomie listopada i grudnia (wtedy finał miałby odbyć się w środę, 2 grudnia). Wszystko miało być uzależnione od dalszego rozwoju pandemii koronawirusa. Jak się szybko okazało, w tym roku konkurs w ogóle się nie odbędzie!

Z każdym dniem rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Co więcej już ponad 400 tysięcy ludzi przegrało nierówną walkę z wirusem COVID-19. W związku z tym podjęto decyzję o przełożeniu tegorocznych wyborów Miss International na przyszły rok, aby nie narażać na niebezpieczeństwo uczestniczek i osób zaangażowanych w organizację wydarzenia.  Konkurs odbędzie się, ale dopiero w październiku 2021 roku! Gospodarzem finału pozostanie miasto Jokohama.

Do tej pory wybrano piętnaście kandydatek, które wezmą udział w 60. edycji wyborów Miss International. Są to reprezentantki takich krajów jak El Salwador, Guam, Honduras, Indonezja, Japonia, Kolumbia, Kostaryka, Makau, Malta, Mauritius, Meksyk, Nigeria, Nikaragua, Urugwaj czy Wyspy Cooka.

 

FOT. Angelopedia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.