Jessica Huerta wśród kandydatek do tytułu Miss México Grand 2020!

W związku z tym, że finał tegorocznej edycji wyborów Miss México został przełożony na ostatni kwartał roku, Miss México Grand 2020 zostanie wybrana podczas specjalnego konkursu. We wtorek, 2 czerwca, Organizacja Miss Meksyku ogłosiła, że o prawo do reprezentowania kraju w wyborach Miss Grand International 2020 ubiegać się będzie 21-letnia Jessica Huerta – Miss Hidalgo 2018 i finalistka wyborów Miss México 2019! 

W niedzielę, 24 maja Organizacja Miss México ogłosiła, że tegoroczna reprezentantka Meksyku na konkurs Miss Grand International wybrana zostanie w drodze specjalnego castingu, w którym mogą wziąć udział uczestniczki i zwyciężczynie stanowych konkursów spod logo Miss México i finalistki narodowego konkursu, które nie reprezentowały jeszcze kraju w wyborach Miss World i Miss Grand International.

Już kilka dni później, we wtorek, 2 czerwca ogłoszono nazwisko czwartej dziewczyny, która będzie ubiegała się o tytuł Miss México Grand 2020. Jest to 21-letnia Jessica Huerta – Miss Hidalgo 2018 i finalistka wyborów Miss México 2019.

(Jessica Huerta, fot. Miss Mexico Organization/Facebook)

Jessica Huerta Ramírez mierzy 171 cm wzrostu. Pochodzi z miasta Tizayuca w stanie Hidalgo. Jest studentką inżynierii w rozwoju biznesu. Uwielbia taniec (tap), ćwiczy sztuki walki (Muay thai, Jiu-jitsu). Interesuje się także modelingiem. Lubi czytać, ćwiczyć i piec.

Już jako nastolatka Jessica brała udział w konkursach piękności. We wrześniu 2014 roku wygrała stanowy konkurs piękności dla nastolatek Miss Teen Hidalgo. Cztery lata później, w 2018 roku wzięła udział w stanowych wyborach Miss Hidalgo, które również wygrała. Dzięki temu stała się oficjalną reprezentantką stanu Hidalgo w prestiżowych wyborach Miss México 2019.

 

Finał konkursu Miss México 2019 odbył się w piątek, 20 września ub.r. w Valle de Bravo, w mieście Meksyk. W jego trakcie Jessica awansowała do ścisłego grona pięciu finalistek i otrzymała tytuł królowej regionu centralnego (Miss México Centro)!

(Jessica Huerta Ramírez w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Arturo Díaz Salieron, Bang Bang Estudio)

Wkrótce przekonamy się, czy piękna Jessica ma szansę na koronę Miss México Grand i udział w międzynarodowych wyborach Miss Grand International 2020, które odbędą się w Wenezueli. Trzymamy kciuki!

 

FOT. Romichic/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.