Vanesa Hernández wśród kandydatek do tytułu Miss México Grand 2020!

W związku z tym, że finał tegorocznej edycji wyborów Miss México został przełożony na ostatni kwartał roku, Miss México Grand 2020 zostanie wybrana podczas specjalnego konkursu. We wtorek, 16 czerwca, Organizacja Miss Meksyku ogłosiła, że o prawo do reprezentowania kraju w wyborach Miss Grand International 2020 ubiegać się będzie 27-letnia Vanesa Hernández – Miss Colima 2018 i finalistka wyborów Miss México 2019! 

W niedzielę, 24 maja Organizacja Miss México ogłosiła, że tegoroczna reprezentantka Meksyku na konkurs Miss Grand International wybrana zostanie w drodze specjalnego castingu, w którym mogą wziąć udział uczestniczki i zwyciężczynie stanowych konkursów spod logo Miss México i finalistki narodowego konkursu, które nie reprezentowały jeszcze kraju w wyborach Miss World i Miss Grand International.

(Vanesa Hernández, fot. Miss Mexico Organization/Facebook)

Już kilkanaście dni później, we wtorek, 16 czerwca ogłoszono nazwisko piętnastej dziewczyny, która będzie ubiegała się o tytuł Miss México Grand 2020. Jest to 27-letnia Vanesa Hernández – Miss Colima 2018 i finalistka wyborów Miss México 2019.  

Vanesa Hernández Pérez mierzy 178 cm wzrostu. Pochodzi z miasta Colima, ale mieszka w Coquimatlán. Ukończyła studia licencjackie na kierunku edukacja przedszkolna. Posiada tytuł magistra edukacji. Pracuje jako modelka. Jej pasją są ćwiczenia.

Vanesa jest weteranką meksykańskich konkursów piękności. W grudniu 2017 roku wzięła udział w stanowym konkursie Mexicana Universal Colima 2017. Zajęła 2. miejsce zdobywając tytuł I Wicemiss. Rok później, w grudniu 2018 roku Vanesa wzięła udział w finale kolejnego stanowego konkursu – Miss Colima 2018. Znów zajęła 2. miejsce i zdobyła tytuł I Wicemiss. Wkrótce jednak przyznano jej tytuł główny, po tym, jak oficjalna zwyciężczyni została zdetronizowana.

Jako nowa Miss Colima, Vanesa uzyskała prawo do udziału w czerwcowych i wrześniowych wyborach Miss México 2019. W pierwszej fazie konkursu nie osiągnęła sukcesu, ale podczas finału drugiej fazy, który odbył się w drugiej połowie września ub.r., uzyskała awans do TOP 5 i zdobyła tytuł Miss México Regionu Zachodniego.

Vanesa ma również doświadczenie w międzynarodowych konkursach piękności. Na przełomie września i październiku 2018 roku wzięła udział w wyborach Miss Global Charity Queen, gdzie uzyskała awans do TOP 15.

(Vanesa Hernández w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Arturo Diaz Salmerón, Bang Bang Estudio)

Wkrótce przekonamy się, czy piękna Vanesa ma szansę na koronę Miss México Grand i udział w międzynarodowych wyborach Miss Grand International 2020, które odbędą się w Wenezueli. Trzymamy kciuki!

 

 

FOT. Miss Colima/Facebook

Polub nas:

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.