Gala finałowa konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2020 nie odbędzie się!

W poniedziałek, 22 czerwca organizatorzy konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego poinformowali w oficjalnym oświadczeniu, że gala finałowa tegorocznej edycji nie odbędzie się. „Decyzja ta podyktowana jest brakiem możliwości zorganizowania gali finałowej we wcześniej zaplanowanej formule i terminie ze względu na epidemię COVID-19” – czytamy w wiadomości. Jak zapewniają organizatorzy, konkurs wybierający najpiękniejszą mieszkankę województwa dolnośląskiego powróci w przyszłym roku.

Castingi do tegorocznej edycji konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2020 wystartowały w styczniu. Miały potrwać do marca. Wtedy też zaplanowano ogłoszenie półfinalistek, które w kwietniu miały wziąć udział w gali półfinałowej. W maju miało odbyć się zgrupowanie finałowe, podczas którego finalistki wyborów miały wziąć udział w serii warsztatów i szkoleń, przygotowujących do wielkiego finału, który miał odbyć się w czerwcu.

Niestety, wszystkie plany wzięły w łeb po wybuchu pandemii koronawirusa. Na całym świecie masowo odwoływano zgrupowania i finały konkursów piękności. To samo spotkało wybory Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego. W poniedziałek, 22 czerwca organizatorzy konkursu wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji.

„Z przykrością informujemy, że gala finałowa konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2020 nie odbędzie się. Decyzja ta podyktowana jest brakiem możliwości zorganizowania gali finałowej we wcześniej zaplanowanej formule i terminie ze względu na epidemię COVID-19. Nie oznacza to jednak przerwy w działaniach i pracy nad konkursem. W roku 2020 cały czas będziemy promować markę Miss Polonia w województwie dolnośląskim i uczestniczyć w działaniach społecznych i charytatywnych na rzecz społeczności lokalnych. Ambasadorką naszej idei jest aktualnie panująca Miss Polonia Woj. Dolnośląskiego, Sara Pożarlik.” – czytamy w oświadczeniu.

Jak zapewnili organizatorzy, chętne dziewczęta, które zgłosiły się do castingów tegorocznej edycji będą mogły wziąć udział w przyszłorocznych wyborach. Wtedy też zaprezentowane będą wszystkie atrakcje i niespodzianki przygotowane na ten rok.

Organizatorem konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego jest GRUPA FLPR, a jednym z partnerów wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

 

FOT. Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.