Miss Polonia 2019 została ambasadorką akcji Dotykam=Wygrywam!

Karolina Bielawska, zwyciężczyni konkursu Miss Polonia 2019 i reprezentantka Polski w wyborach Miss World 2020 została ambasadorką akcji Dotykam=Wygrywam. Jest to kampania społeczna, która promuje i popularyzuje wśród kobiet profilaktykę raka piersi, a zebrane podczas działań fundusze przekazuje na rzecz stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz fundację Wsparcie na Starcie! 

Organizatorzy wyborów Miss Polonia poinformowali w mediach społecznościowych konkursu, że obecnie panująca najpiękniejsza Polka – Karolina Bielawska, która będzie reprezentowała Polskę w międzynarodowych, prestiżowych wyborach Miss World 2020 została nową ambasadorką akcji Dotykam=Wygrywam!

(od lewej: Karolina Bielawska – Miss Polonia’19 i Izabela Sakutova – inicjatorka akcji Dotykam=Wygrywam, fot. Miss Polonia)

Dotykam=Wygrywam to kampania, której celem jest promocja i popularyzacja wśród kobiet profilaktyki raka piersi oraz dbanie o zdrowie piersi poprzez ich regularne samobadanie, a także noszenie dobrze dobranego biustonosza. Pomysłodawczynią projektu, który istnieje od 2012 roku jest międzynarodowa ekspertka brafittingu i prezes fundacji Wsparcie na Starcie, Izabela Sakutova.

Kampania Dotykam=Wygrywam poprzez swoje działania charytatywne, sprzedaż gadżetów (dizajnerskich t-shirtów i olejków do masażu), a także wsparcie uzyskane od partnerów, zbiera fundusze, które przekazuje na pomoc stowarzyszeniu Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz wyżej wspomnianej fundacji Wsparcie na Starcie. W tym roku, specjalnie na potrzeby akcji powstała książka dla nastolatek i ich mam, pt. „Pokochaj swoje piersi” autorstwa Izabeli Sakutovej. Całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na stworzenie pierwszej polskiej aplikacji mobilnej skierowanej do nastolatek, która promować będzie profilaktykę raka piersi poprzez naukę samobadania oraz zapobieganie symptomom źle dobranego biustonosza.  

(Oficjalne logo kampanii Dotykam=Wygrywam, fot. dotykamwygrywam.pl)

„W tym roku dołączyłam do akcji Dotykam=Wygrywam. Jestem dumna, że zostałam ambasadorką tej wspaniałej inicjatywy” – napisała Karolina Bielawska na swoim profilu na facebook’u.

(Karolina Bielawska podczas zdjęć do akcji Dotykam=Wygrywam, fot. Miss Polonia)

Karolina Bielawska nie jest jedyną znaną osobą, która wsparła projekt Izabeli Sakutovej. Wśród ambasadorek akcji są dziennikarki Beata Sadowska, Marzena Rogalska i Karolina Szostak, aktorki Anna Gzyra – Augustynowicz, Anna Iberszer, Elżbieta Romanowska, Daria Widawska i Aleksandra Kisio, fotograf Lidia Popiel, projektantka Lidia Kalita czy stylistka Anna Męczyńska. Ambasadorem akcji został także ulubieniec kobiet, trener motywator Daniel Qczaj.

(od lewej: Izabela Sakutova i Daniel Qczaj podczas promocji akcji Dotykam=Wygrywam, fot. TVS.pl)

 

WAŻNE!!

Rak piersi znajduje się na pierwszym miejscu wśród nowotworów diagnozowanych u kobiet w Polsce. Stanowi on prawie ¼ wszystkich nowotworów atakujących kobiety. Według danych z Krajowego Rejestru Nowotworów, co roku złośliwy nowotwór piersi jest diagnozowany u ponad osiemnastu tysięcy kobiet! Pięć tysięcy z nich przegrywa nierówną walkę z tą podstępną chorobą! Za jeden z głównych powodów uważa się zbyt późne wykrycie nowotworu. Najlepszym sposobem na wczesne jego wykrycie może być regularne, comiesięczne samobadanie (masaż piersi)!

Kochane kobiety! Nie wstydźcie się dotykać swoich piersi! Regularne ich masowanie (samobadanie) może uratować życie wam lub waszym bliskim! Nie dajcie się rakowi!

Więcej informacji o akcji Dotykam=Wygrywam znajdziecie pod linkiem:

http://www.dotykamwygrywam.pl/

 

FOT. Miss Polonia 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.