Ana Marcelo została Miss Nikaragui 2020!

W sobotę, 8 sierpnia odbył się finał wyborów Miss Nikaragua 2020. Finał zorganizowany został w sali plenerowej hotelu Holiday Inn z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. O koronę najpiękniejszej rywalizowało osiem kandydatek. Zwyciężczynią konkursu została 23-letnia Ana Marcelo z miasta Estelí, która w przyszłym roku będzie reprezentowała swój kraj w wyborach Miss Universe 2020/2021 w USA!

W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa konkurs Miss Nicaragua zorganizowany został przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Na widowni sali plenerowej zasiadło mniej niż 130 osób. Byli to przedstawiciele organizatorów, mediów, sponsorów i wybrani członkowie rodzin każdej z kandydatek.

O koronę najpiękniejszej mieszkanki Nikaragui i prawo do reprezentowania kraju w wyborach Miss Universe 2020/2021 rywalizowało osiem kandydatek. Zaprezentowały się one na scenie w strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych. Do ścisłego finału awansowały cztery najwyżej ocenione uczestniczki, które odpowiedziały na serię pytań.

Zwyciężczynią konkursu Miss Nikaragua 2020 została 23-letnia Ana Marcelo. Ana pochodzi z miasta Estelí, w departamencie Estelí. Mierzy 174 cm wzrostu. Jest absolwentką Narodowego Uniwersytetu Inżynierii (Universidad Nacional de Ingeniería) w Managua, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku inżynieria rolno-przemysłowa. Jest wielką miłośniczką gór.

(Ana Marcelo w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej podczas finału Miss Nicaragua 2020, fot. Ana Marcelo Miss Nicaragua 2020)

Oprócz pięknej korony i prawa do reprezentowania kraju w wyborach Miss Universe 2020/2021 w USA, Ana zdobyła także cztery nagrody dodatkowe. Nagrodzono ją za najpiękniejszą twarz, najpiękniejsze włosy, najpiękniejszą skórę oraz najlepszy wizerunek i styl.

Wybory Miss Universe nie będą pierwszym międzynarodowym konkursem, w którym weźmie udział Ana Marcelo. W 2015 roku reprezentowała ona Nikaraguę w wyborach Miss Teen Américas, które wygrała!

(Koronacja nowej Miss Nikaragui, fot. La Prensa/Óscar Navarette)

Tytuł I Wicemiss Nikaragui zdobyła 25-letnia Geyssell García z departamentu Chontales. Geyssell jest weteranką konkursów piękności. Ma na swoim koncie takie tytułu jak Miss Mundo Chontales 2017, I Wicemiss World Nicaragua 2018 czy Face of Beauty Nicaragua 2018. Reprezentowała także Nikaraguę w międzynarodowych wyborach Face of Beauty International 2018, gdzie zajęła 3. miejsce i zdobyła tytuł II Wicemiss Face of Beauty International 2018.

(Geyssell García – I Wicemiss Nikaragui 2020, fot. Geyssell García/Instagram)

Tytuł II Wicemiss Nikaragui 2020 powędrował do 23-letniej Cindy Bustamante z departamentu Chinandega, zaś tytuł III Wicemiss Nikaragui 2020 uzyskała 26-letnia Magdalena Jarquín z miasta Siuna w Regionie Autonomicznym Północnego Wybrzeża Karaibów.

 

 

FOT. Ana Marcelo Miss Nicaragua 2020

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.