Leona Novoberdaliu wygrała wybory Miss Słowacji 2020!

W piątek, 14 sierpnia w hotelu DoubleTree by Hilton w Bratysławie odbył się finał wyborów Miss Słowacji (Miss Slovensko) 2020. O koronę i tytuł najpiękniejszej Słowaczki ubiegało się dwanaście dziewcząt. Zwyciężczynią konkursu została 23-letnia Leona Novoberdaliu z Bratysławy, która w przyszłym roku będzie reprezentowała Słowację na wyborach Miss World 2021! 

W tym roku konkurs Miss Slovensko obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Niestety w związku z pandemią koronawirusa finał tegorocznej edycji odbywał się za zamkniętymi drzwiami, bez obecności publiczności i dziennikarzy! Co więcej, wszystkie uczestniczki, a także personel pracujący przy organizacji wydarzenia dwukrotnie przebadano na obecność wirusa COVID-19.

O koronę i tytuł najpiękniejszej Słowaczki rywalizowało dwanaście dziewcząt, ale zwyciężczyni mogła być tylko jedna! Jurorzy zdecydowali, że korona i tytuł Miss Slovensko 2020 powędrują do 23-letniej Leony Novoberdaliu!

Leona mierzy 173 cm wzrostu i pochodzi z Bratysławy. Jest absolwentką ekonomii politycznej, którą studiowała na King’s College London w Londynie! Obecnie pracuje w firmie inwestycyjnej. Jej hobby to przede wszystkim sport. Od dziesięciu lat uprawia gimnastykę. Lubi też pływać i grać w tenisa. W przeszłości udzielała się jako wolontariuszka. Współpracowała z Czerwonym Krzyżem i Klubem Dziecięcej Nadziei.

(Leona Novoberdaliu z Bratysławy, fot. Leona Novoberdaliu/Instagram)

Za zwycięstwo w konkursie Miss Slovensko 2020, Leona otrzymała kontrakt z agencją LGM, samochód marki Hyundai, wakacje w Omanie i nowoczesne, trzypokojowe mieszkanie! Będzie także reprezentowała Słowację w jubileuszowej, 70. edycji wyborów Miss World, która odbędzie się w drugiej połowie 2021 roku.

(od lewej: Kristína Víglaská, Leona Novoberdaliu i Viktória Podmanická, fot. Miss Slovensko/Facebook)

 

Tytuł I Wicemiss Słowacji 2020 wywalczyła 18-letnia Viktória Podmanická z Bańskiej Bystrzycy. Uczennica gimnazjum, wielka fanka sztuki, sportu oraz wolontariatu będzie najprawdopodobniej reprezentowała Słowację w jubileuszowej, 60. edycji wyborów Miss International w 2021 roku.

II Wicemiss Słowacji 2020 została natomiast 20-letnia Kristína Víglaská ze Zwolenia. Wszystko wskazuje na to, że studentka komunikacji międzynarodowej, wielka fanka lekkoatletyki, koszykówki i unihokeja będzie reprezentowała Słowację w wyborach Miss Supranational 2021.

(od lewej: Viktória Podmanická i Kristína Víglaská – Wicemiss Słowacji 2020, fot. Miss Slovensko/Facebook)

 

 

FOT. Leona Novoberdaliu/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.