Gwenivere Chioma Ifeanyieze wygrała wybory Miss Earth Nigeria 2020!

W sobotę, 15 sierpnia odbył się finał wyborów Miss Earth Nigeria 2020. W związku z pandemią koronawirusa, zarówno to wydarzenie, jak i cała tegoroczna edycja nigeryjskiego konkursu miały charakter wirtualny i transmitowane były w oficjalnych mediach społecznościowych organizatorów. Zwyciężczynią Miss Earth Nigeria 2020 ogłoszona została 22-letnia Gwenivere Chioma Ifeanyieze, która w listopadzie będzie reprezentowała Nigerię w jubileuszowej, 20. edycji wyborów Miss Earth! 

Konkurs Miss Earth Nigeria 2020 dobiegł końca! Tegoroczna, 19. edycja wyborów miała charakter wirtualny. Oznacza to, że wszystkie wydarzenia oraz mini konkursy zorganizowane w ramach tych wyborów, a także sam wielki finał odbywały się zdalnie i były transmitowane w internecie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W ostatecznej rywalizacji o koronę Miss Earth Nigeria 2020 oraz prawo do reprezentowania kraju w międzynarodowych wyborach Miss Earth 2020 rywalizowało piętnaście kandydatek. Od czerwca do sierpnia, za pośrednictwem filmów, reprezentowały one swoje wdzięki w strojach kąpielowych, strojach kurortowych, strojach typowych dla kultury nigeryjskiej i oczywiście w sukniach wieczorowych! A w sobotę, 15 sierpnia wzięły udział w wielkim finale online! Podczas wydarzenia transmitowanego na żywo na facebook’u wyłoniona została zwyciężczyni wyborów. Została nią 22-letnia Gwen Chioma Ifeanyieze!

(Miss Earth Nigeria 2020, fot. Miss Earth Nigeria/Facebook)

Gwenivere Chioma Ifeanyieze mierzy 180 cm wzrostu i pochodzi ze stanu Enugu. Jest absolwentką nauk o roślinach i biotechnologii na prestiżowym Uniwersytecie Nigeryjskim w Nsukka. Pracuje jako modelka, współpracuje również z agencją rządową NESREA, tj. Krajową Agencją ds. Egzekwowania Norm i Przepisów Środowiskowych. Interesuje się przedsiębiorczością i rzecznictwem, a jej hobby to modeling, śpiew operowy, słuchanie muzyki, spotkania z przyjaciółmi i spędzanie wolnego czasu z rodziną.

Gwen jest bardzo zaangażowana w ekologię. Jest zagorzałą przeciwniczką stosowania nawozów chemicznych w rolnictwie, dlatego stworzyła projekt o nazwie „Waste to Wealth with Putrescible Waste”, który ma na celu promowanie produkcji organicznego obornika z odpadów gnilnych na potrzeby rolnictwa, co ma zapewnić zdrowszą produktywność, redukcję odpadów powstających w domach i pomóc w zachowaniu środowiska czystym!

„Jako nowo ukoronowana reprezentantka swojego kraju – Nigerii na międzynarodowym konkursie piękności Miss Earth, Gwen ma nadzieję, że wykorzysta platformę do promowania swojego projektu, w ramach którego zbiera od ludzi gnijące odpady i zachęca ich do stosowania takich odpadów oraz promowania ich stosowania. Sama z kolei produkuje kompost i sprzedaje go rolnikom, aby mogli uzyskać lepszą wydajność upraw” – możemy przeczytać w informacji przesłanej przez organizatorów wyborów Miss Earth Nigeria.

(Gwenivere Chioma Ifeanyieze, fot. One Cliq Photography)

Ale to nie wszystko! Gwenivere zamierza wykorzystać swój tytuł, aby nawiązać współpracę z  Ministerstwem Środowiska Enugu i innych nigeryjskich stanów, aby pomóc lokalnym i stanowym władzom w gospodarowaniu odpadami komunalnymi w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Chce także rozpocząć współpracę z RecyclePoints Nigeria, co pomoże jej zająć się edukacją ludzi, wpłynąć na właściwy recykling tworzyw sztucznych i prowadzić kampanię na rzecz projektu dotyczącego wykorzystywania odpadów do wytwarzania energii elektrycznej.

(Gwenivere Chioma Ifeanyieze – Miss Earth Nigeria 2020, fot. Screw Photography, Miss Earth Nigeria/Instagram)

Zwycięstwo w wyborach Miss Earth Nigeria 2020 to nie jedyny sukces jaki Gwen odniosła podczas konkursu. Piękna reprezentantka stanu Enugu może pochwalić się sukcesami w organizowanych zdalnie mini konkursach! Wygrała konkurs strojów kąpielowych, konkurs strojów typowych dla kultury nigeryjskiej oraz konkurs sukni wieczorowych. Natomiast w konkursie strojów kurortowych i konkursie talentów była druga!

Oprócz Gwenivere Chiomy Ifeanyieze, w TOP 5 wyborów Miss Earth Nigeria 2020 znalazły się kolejno: 25-letnia Olajumoke Becca Adetunji (2. miejsce, tytuł Miss Earth Air Nigeria 2020), 27-letnia Mbanusi Chidiogo Perpetua (3. miejsce, tytuł Miss Earth Water Nigeria 2020), 25-letnia Tammy Andoya (4. miejsce, tytuł Miss Earth Fire Nigeria 2020) oraz 23-letnia Catherine Beredugo (5. miejsce, tytuł Miss Earth Eco-Tourism Nigeria 2020).

(od lewej: Olajumoke Becca Adetunji, Mbanusi Chidiogo Perpetua, Tammy Andoya i Catherine Beredugo, fot. Facebook, Instagram)

Ciekawostką może być fakt, że Gwenivere Chioma Ifeanyieze brała udział w zeszłorocznej edycji wyborów Miss Earth Nigeria! Wtedy zajęła 3. miejsce i zdobyła tytuł Miss Earth Water Nigeria 2019!

 

FOT. Miss Earth Nigeria/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.