Lindsey Coffey wygrała wybory Miss Earth USA 2020!

W sobotę, 8 sierpnia odbył się finał wirtualnych wyborów Miss Earth USA 2020, podczas którego wybrana została reprezentantka Stanów Zjednoczonych na wybory Miss Earth 2020. Korona i tytuł najpiękniejszej powędrowały do 28-letniej Lindsey Coffey z Pensylwanii, która na przełomie września, października i listopada weźmie udział w tegorocznej, jubileuszowej, 20. edycji konkursu Miss Ziemi, która również odbywać się będzie wirtualnie! 

Miss Earth USA 2020 to kolejny konkurs, który z powodu pandemii koronawirusa przeprowadzony został całkowicie wirtualnie. Przedstawienie kandydatek oraz wywiady z  uczestniczkami odbywały się w mediach społecznościowych organizacji Miss Earth United States. Natomiast wielki finał, zorganizowany również w internecie odbył się w sobotę, 8 sierpnia br. Podczas wirtualnego wydarzenia zdecydowano o tym, do kogo powędruje korona Miss Earth USA oraz prawo do reprezentowania kraju w zbliżającym się wielkimi krokami konkursie Miss Earth 2020.

(Lindsey Coffey jako Miss Earth USA 2020, fot. Eva Flis Photography)

Tytuł Miss Earth USA 2020 wywalczyła 28-letnia Lindsey Marie Coffey. Lindsey pochodzi z miasta Brownsville w stanie Pensylwania. Mierzy 176 cm wzrostu i pracuje jako profesjonalna modelka. Jest także wyświęconym pastorem. Ukończyła studia na kierunkach nauki polityczne i komunikacja. Jest również specjalistką w profesjonalnym pisaniu zawodowym.

Lindsey uwielbia pracować jako wolontariusz, podróżować i poznawać kulturę oraz historię społeczną, polityczną i gospodarczą innych krajów. Jej zainteresowania obejmują prawo, prawa zwierząt, zdrowie psychiczne, etykę i moralność oraz ochronę środowiska. Lindsey nie ukrywa, że jest wegetarianką i robi wyłącznie zakupy organiczne wybierając lokalnych sprzedawców. W przeszłości uprawiała również sport, była m.in. międzyuczelnianą mistrzynią w skoku wzwyż.

(Lindsey Marie Coffey, fot. Lindsey Coffey/Instagram, Eva Flis Photography)

Lindsey nie ma dużego doświadczenia w konkursach piękności. Przed udziałem w wirtualnych wyborach Miss Earth USA 2020 wzięła udział w lokalnym konkursie Miss Earth Atlantic Ocean 2020, który udało się jej wygrać.

(Lindsey Marie Coffey to profesjonalna modelka, fot. Lindsey Coffey/Instagram)

Oprócz Lindsey Coffey, w TOP 5 konkursu Miss Earth USA 2020 znalazły się jeszcze 27-letnia Shannon Lynch z Dystryktu Kolumbii (2. miejsce, tytuł Miss Earth USA Air 2020), 27-letnia Autumn Adams ze stanu Georgia (3. miejsce, tytuł Miss Earth USA Water 2020), 28-letnia Leighanna Kingvalsky z Luizjany (4. miejsce, tytuł Miss Earth USA Fire 2020) i i 28-letnia Alexandra Curtis z Rhode Island (5. miejsce, tytuł Miss Earth USA Eco Tourism 2020).  

(od lewej: Shannon Lynch, Autumn Adams, Leighanna Kingvalsky, Alexandra Curtis, fot. Instagram)

Wkrótce okaże się, czy Lindsey odniesie sukces podczas międzynarodowych wyborów Miss Earth 2020, które z powodu koronawirusa odbędą się wirtualnie w terminie od 29 września do 29 listopada.

 

 

FOT. Eva Flis Photography 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.