Anayansi De Gracia z tytułem Miss Earth Panamá 2020!

W sobotę, 22 sierpnia odbyła się specjalna ceremonia koronacyjna, podczas której koronowana została nowa Miss Earth Panamá. W związku z tym, że tegoroczna edycja tego panamskiego konkursu została odwołana z powodu pandemii koronawirusa, laureatkę tytułu Miss Earth Panamá 2020 wyznaczyli organizatorzy. Koronę i prawo do reprezentowania kraju w wyborach Miss Earth 2020 otrzymała 20-letnia Anayansi De Gracia z prowincji Chiriquí! 

Miss Earth Panamá 2020 to kolejny krajowy konkurs piękności, który nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy konkursu wybrali jednak reprezentantkę Panamy, która weźmie udział w tegorocznej, jubileuszowej, 20. edycji wyborów Miss Earth! Koronacja nowej miss odbyła się w sobotę, 22 sierpnia br. i była transmitowana w mediach społecznościowych konkursu Miss Earth Panamá.

(Anayansi De Gracia, fot. Gino Rovetto)

Tytuł Miss Earth Panamá 2020 otrzymała 20-letnia Anayansi Cristel De Gracia z El Flor de Dolega w prowincji Chiriquí. Anayansi mierzy 170 cm wzrostu. Jest studentką szóstego semestru inżynierii elektromechanicznej na Politechnice w Panamie. Uwielbia sztukę, a jej hobby to śpiew, taniec, rysowanie, malowanie markerami oraz projektowanie terminarzy.

Przed zdobyciem tytułu Miss Earth Panamá 2020, Anayansi startowała w innych konkursach piękności. Była m.in. uczestniczką wyborów Miss Latinoamérica Panamá oraz Miss Earth Chiriquí.

Warto wiedzieć, że Anayansi zdecydowanie wpisuje się w ideę, jaka towarzyszy wyborom Miss Earth, a losy naszej planety są dla niej bardzo ważne. Może świadczyć o tym fakt, że Miss Earth Panamá 2020 aktywnie walczy o włączenie prawa w edukacji ekologicznej jako oficjalnego przedmiotu do podstawowego programu studiów na panamskich uczelniach. W tym celu spotkała się nawet z deputowanym ze Zgromadzenia Narodowego Republiki Panamy!

(Anayansi De Gracia w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Gino Rovetto, Miss Earth Panamá)

Jak twierdzi Anayansi: „Jedynym sposobem na prawdziwe rozwiązanie problemów ze środowiskiem jest edukacja. Jest to jedyny sposób, aby zagwarantować prawdziwą likwidację problemów i wpłynąć na zmianę mentalności ekologicznej przyszłych pokoleń oraz wywołać rzeczywisty wpływ na ich życie.”

(Miss Earth Panamá 2020 podczas działalności ekologicznej, fot. Miss Earth Panamá)

Wkrótce okaże się, czy Anayansi odniesie sukces na arenie międzynarodowej podczas prestiżowych wyborów Miss Earth 2020, które z powodu koronawirusa odbędą się wirtualnie w terminie od 29 września do 29 listopada.

 

 

FOT. Gino Rovetto

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.