Emilia Lepomäki z tytułem Miss Earth Finland 2020!

W środę, 12 sierpnia w mediach społecznościowych konkursu Miss Earth Finland pojawiła się oficjalna informacja, że 22-letnia Emilia Lepomäki została laureatką tytułu Miss Earth Finland 2020. Oznacza to, że Emilia otrzymała prawo do reprezentowania Finlandii w jubileuszowej, 20. edycji wyborów Miss Earth, które z powodu pandemii koronawiursa mają charakter całkowicie wirtualny.

Finlandia to kolejny kraj, który z powodu pandemii koronawiursa nie mógł zrealizować eliminacji do tegorocznej edycji międzynarodowych wyborów Miss Ziemi. Jednak tak jak większość organizatorów krajowych, również organizatorzy konkursu Miss Earth Finland postanowili wyznaczyć dziewczynę, która będzie reprezentowała Finlandię w przypadającej na ten rok, jubileuszowej, 20. edycji wyborów Miss Earth. Informacja o tym, kto to będzie pojawiła się w mediach społecznościowych  w środę, 12 sierpnia.

(Emilia Lepomäki, fot. Johan Fabricius Photography)

Tytuł Miss Earth Finland 2020 powędrował do 22-letniej Emilii Lepomäki. Emilia mierzy 174 cm wzrostu. Pochodzi z Pori, ale mieszka w Espoo. Jest absolwentką administracji biznesowej na Laurea University of Applied Sciences w Vantaa. Pracuje jako doradca kredytowy w banku Danske Bank. Jest również modelką, a wcześniej zarabiała jako pracownica restauracji typu fast food i stacji benzynowej. Sama określa siebie także jako aspirującą bizneswoman.

Wśród największych pasji Emilii wymienić można spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, występy na scenie, udziały w sesjach zdjęciowych oraz podróże. Emilia uwielbia również sport. Chodzi na siłownię, biega i gra w Pesäpallo, tj. „fiński baseball”. Od najmłodszych lat interesuje się również konkursami piękności.

Zamiłowanie do konkursów piękności sprawiło, że Emilia ma niemałe doświadczenie w udziale w nich. W maju 2018 roku wzięła udział w castingu do prestiżowego fińskiego konkursu Miss Suomi i awansowała do grona dwudziestu półfinalistek. Rok później, w sierpniu 2019 wzięła udział w konkursie Miss Eloveena (Miss EW) 2019, którego ideą jest wybór najbardziej naturalnej dziewczyny w kraju, w związku z czym uczestniczki mają zakaz stosowania zabiegów kosmetycznych, posiadania tatuaży, czy przedłużania włosów i doklejania sztucznych rzęs.

(Emilia Lepomäki w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Matti Härö, Jussi Ketola)

Ale to nie jedyne konkursy, w których wystartowała Emilia. We wrześniu 2019 wzięła ona udział w wyborach Miss Europe Continental Finland 2019, które zakończyła na 2. miejscu zdobywając tytuł I Wicemiss. W tym samym czasie została ogłoszona laureatką tytułu Miss Eco Finland 2020 i uzyskała prawo do reprezentowania Finlandii w wyborach Miss Eco International 2020 (z powodu pandemii koronawirusa konkurs został przełożony na przyszły rok). Natomiast w październiku 2019 roku wystartowała w lokalnym konkursie Miss Tampere 2019. Podczas finału ponownie zajęła 2. miejsce sięgnęła po tytuł I Wicemiss Tampere 2019. Ostatnim konkursem, w którym Emilia wystartowała przed zdobyciem tytułu Miss Earth Finland 2020 były wybory Miss MP20 wybieranej podczas targów motoryzacyjnych, które odbyły się na przełomie stycznia i lutego br.

(Emilia Lepomäki podczas castingu do Miss Suomi 2018, fot. Inka Soveri)

Warto wiedzieć, że krewną Emilii jest Piritta Hagman – I Wicemiss Finlandii (Miss Suomi) 2003 i zwyciężczyni konkursu Miss Skandynawii (Miss Scandinavia) 2004.

(od lewej: Noora Manninen, Amanda Teuho, Emilia Lepomäki – TOP 3 w wyborach Miss Tampere 2019, fot. Eriika Ahopelto)

Wkrótce okaże się, czy piękna Emilia Lepomäki odniesie sukces podczas wirtualnych wyborów Miss Earth 2020, które wystartowały pod koniec września, a ich finał odbędzie się wirtualnie w niedzielę, 29 listopada.  Apetyt na sukces jest tym większy, że Emilia jest pierwszą od ośmiu lat Finką, która bierze udział w wyborach Miss Earth, a  po raz ostatni reprezentantka Finlandii wzięła udział w tym konkursie w 2012 roku!

 

 

FOT. Johan Fabricius Photography

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.