Wiktoria Solecka wygrała wybory Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020. Teraz będzie walczyła o koronę Miss Polonia 2020!

W piątek, 28 sierpnia ub.r. w Hotelu Arche w Częstochowie odbył się finał regionalnego konkursu Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020. Do walki o koronę najpiękniejszej mieszkanki Ziemi Częstochowskiej stanęły 23 kandydatki. Wybory wygrała 19-letnia Wiktoria Solecka, która we wrześniu ub.r. wzięła udział w półfinale Miss Polonia 2020 i zdobyła miejsce w gronie finalistek tego najbardziej prestiżowego, najstarszego konkursu piękności w Polsce! 

Ubiegły rok był trudny dla organizatorów konkursów piękności. Przez pandemię koronawirusa wiele konkursów nie odbyło się w wyznaczonym terminie lub nawet zostało odwołanych. Podobnie rzecz miała się z wielkim finałem regionalnego konkursu Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020.

Castingi do ubiegłorocznej edycji wyborów Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej wystartowały już w marcu ub.r.  W pierwszym etapie, polegającym na wysłaniu zgłoszeń internetowych wyłoniono trzydzieści najlepszych dziewcząt. Wzięły one udział w drugim etapie, czyli spotkaniu z organizatorami oraz trenerem zdrowego odżywiania. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa  etap ten wydłużył się o kilka tygodni i ostatecznie zakończył w pierwszej połowie czerwca. Wtedy organizatorzy wyłonili skład finałowy, który składał się z 23 finalistek. Niestety, było już wiadomo, że wielki finał Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020 nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, czyli właśnie w czerwcu.

Od czerwca do sierpnia ub.r. odbywały się zgrupowania przedfinałowe, w ramach których kandydatki wzięły udział w warsztatach i szkoleniach, m.in. z wizerunku, prezentacji mody, wypowiedzi publicznych, czy samorozwoju. Finalistki skorzystały również z konsultacji ze specjalistami od urody, fitnessu i psychologii, a także brały udział w próbach choreograficznych i sesjach zdjęciowych.

(Wiktoria Solecka – druga od prawej – podczas zgrupowania Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020, fot. Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej/Facebook)

Ostatecznie finał wyborów Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020 odbył się w piątek, 28 sierpnia w Hotelu Arche w Częstochowie. Finalistki zaprezentowały się na scenie w  sukienkach koktajlowych, strojach sportowych i strojach kąpielowych, a wśród osób wybierających najpiękniejszą mieszkankę Ziemi Częstochowskiej znalazły się, m.in. Milena Bilska – Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2019 i finalistka Miss Polonia 2019, Kamila Sałanowska – Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2012 i Oliwia Jesionowska – przedstawiciel agencji Igo Art, która jest organizatorem ogólnokrajowego konkursu Miss Polonia.

(Finalistki Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020 podczas finału, fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie)

Zwyciężczynią wyborów Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020 została Wiktoria Solecka z Gminy Rząśnia.

(Wiktoria Solecka podczas koronacji na Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020, fot. Zbigniew Burda)

(Wiktoria Solecka, fot. Wiktoria Solecka/Instagram)

Wiktoria ma 19 lat i mierzy 172 cm wzrostu. Jest absolwentką profilu medyczno-ratowniczego Liceum Ogólnokształcącego w Kleszczowie. Obecnie studiuje kryminalistykę i kryminologię na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Jej hobby to badanie motywów zbrodni, analiza zachowania przestępców oraz ratownictwo medyczne. Ma na swoim koncie sukces na ogólnopolskim konkursie ratowniczym, a w przyszłości chciałaby ukończyć studia na kierunku ratownictwo medyczne i rozpocząć pracę jako ratownik.

Oprócz Wiktorii w najlepszej trójce znalazły się 19-letnia Patrycja Leśniewska z Częstochowy (I Wicemiss) oraz 21-letnia Julia Zgajewska z Częstochowy (II Wicemiss). W trakcie finału przyznano także dwa tytuły komplementarne – Miss Pięknego Uśmiechu Ziemi Częstochowskiej 2020 oraz Miss Polonia Publiczności Ziemi Częstochowskiej 2020 (przyznany przez internautów). Oba tytuły trafiły do 24-letniej Kamili Gasińskiej z Częstochowy.

(od lewej: Patrycja Leśniewska, Wiktoria Solecka, Milena Bilska, Julia Zgajewska i Kamila Gasińska, fot. Zbigniew Burda)

Zarówno zwyciężczyni regionalnych wyborów Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020 jak i dwie wicemiss otrzymały prawo do udziału w półfinale konkursu Miss Polonia 2020. Dodatkowo organizator ogólnopolskiego konkursu piękności wręczył „dzikie karty” kilku innym uczestniczkom. Szansę na udział w półfinale Miss Polonia 2020 otrzymały: Krystyna Macherzyńska, Klaudia Kobis, Kornelia Koszczyk, Dżesika Małczak, Kamila Gasińska i Roksana Nierobiś.

Półfinał konkursu Miss Polonia 2020 odbył się w piątek, 25 września ub.r. w Hotelu Arche Krakowska w Warszawie. Wzięło w nim udział ponad 100 dziewcząt wyłonionych w konkursach regionalnych oraz castingach internetowych, w tym laureatki i wybrane uczestniczki konkursu Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej 2020 z Wiktorią Solecką na czele.   Podczas półfinału pretendentki do miana finalistek Miss Polonia 2020 zaprezentowały się w strojach kąpielowych oraz odbyły indywidualne rozmowy z jurorami.

(Wiktoria Solecka podczas półfinału Miss Polonia 2020, fot. Miss Polonia)

Ostatecznie udział w półfinale Miss Polonia 2020 okazał się szczęśliwy dla Wiktorii Soleckiej, która awansowała do grona dwudziestu finalistek i tym samym będzie walczyła o koronę Miss Polonia 2020! Gratulacje!

(Wiktoria Solecka jako finalistka Miss Polonia 2020, fot. Miss Polonia/Facebook)

 

FOT. Miss Polonia/Facebook

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.