Seks i korupcja w Miss Wenezueli? Konkurs tymczasowo zawieszony!

Od kilku tygodni fani konkursów piękności żyją skandalem w Wenezueli. Organizacja wyborów Miss Venezuela zawiesiła tymczasowo działalność po tym, jak na jaw wyszły zarzuty o powiązania kandydatek z osobami oskarżanymi o korupcję (w tym ważnymi politykami). Dziewczynom zarzuca się sukcesy i karierę przez łóżko. Trwają kontrole, które mają potwierdzić lub zaprzeczyć doniesieniom. 

Już pod koniec ubiegłego roku jeden z wenezuelskich portali opublikował artykuł o sponsorowaniu uczestniczek przez wysokiej rangi urzędników i biznesmenów. Dalsze śledztwa dziennikarskie wykazały, że niektóre laureatki z poprzednich lat są ściśle powiązane z oskarżonym o defraudację Diego Salazarem (kuzynem jednego z ministrów w rządzie Hugo Chaveza). Mowa o Claudii Suárez (Miss World Venezula 2006), Estefaníi Fernández (Miss Venezuela 2008 i Miss Universe 2009), czy Zorayi Villareal (II Wicemiss Wenezueli 1995).

Pikanterii całej sprawie dodają wyznania uczestniczek, które potwierdzają, że dostawały propozycje sukcesu przez łóżko. Patricia Velásquez (II Wicemiss Wenezueli 1989) otwarcie przyznała, że dzięki romansowi z jednym ze sponsorów konkursu stać ją było na zakup mieszkania i finansowanie zabiegów estetycznych.

Inna z pretendentek do korony Miss Wenezueli, Vivian Sleiman wyjawiła, że wieloletni szef wyborów – Osmel Sousa, namawiał ją do „odwiedzin” u jednego z największych sponsorów. Co więcej wyznała, że wówczas wielu ludzi z otoczenia prezydenta Chaveza opłacało zabiegi, podróże i inne wydatki uczestniczek konkursu.

Natomiast María Gabriela Isler (Miss Universe 2013) i Keysi Sayago (Miss Venezuela 2016) zapewniły, że mimo wielu propozycji ze stron sponsorów, nie zgodziły się na „współpracę”, a swoje sukcesy zawdzięczają ciężkiej pracy.

Osmel Sousa, który kilka tygodni przed wybuchem afery zrezygnował z dalszego szefowania nad konkursem zaprzeczył oskarżeniom, jakoby powyżej opisane sytuacje miały miejsce. Grupa Cisneros (właściciel wyborów Miss Wenezuela) zarządziła kontrolę, mającą na celu sprawdzenie nieprawidłowości, a wybory Miss i Mister Venezuela zostały tymczasowo wstrzymane.

Pojawiają się także głosy, że za pomówieniami stoi nieuczciwa konkurencja, która chce zniszczyć prestiż i bogatą historię najpopularniejszego wenezuelskiego konkursu. Jak jest naprawdę, czas pokaże.

Tekst na podstawie artykułów z El Nuevo Dia i Primera Hora.

FOT. Bellezacol.org (2), Diario Republica, Pinterest

Polub nas:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.