Meksykanka zwyciężczynią wyborów Miss Freedom of the World 2018!

17 sierpnia br., w  Prizren w Kosowie odbył się finał wyborów Miss Freedom of the World 2018. Jego laureatką została 23-letnia Alondra Cabrera z Meksyku! Studentka doradztwa projektowego i wizerunkowego pokonała kilkanaście konkurentek w tym przedstawicielki Macedonii (2. miejsce), Portugalii (3. miejsce), Namibii (4. miejsce) oraz Grecji (5. miejsce). 

Alondra Cabrera mierzy 170 cm wzrostu i pochodzi ze stanu Puebla. W maju i czerwcu br. brała udział w zgrupowaniu i finale wyborów Miss Earth México 2018. Rywalizację zakończyła w półfinałowej ósemce. W lipcu została nagrodzona przez organizatorów tytułem Miss Freedom México 2018, który upoważnił ją do udziału w międzynarodowych wyborach Miss Freedom of the World 2018. 

Oprócz tytułu i korony Miss Freedom of the World 2018 Alondra Cabrera wywalczyła także nagrodę specjalną – tytuł Miss Bikini.

        (fot. Miss Freedom of the World/Facebook)

TOP 6 uzupełniły: Miss Macedonii, Miss Portugalii, Miss Namibii, Miss Grecji oraz Miss Albanii, do której powędrował tytuł specjalny – Miss Princess.

      (fot. Miss Freedom of the World/Facebook)

Warto wiedzieć, że konkurs Miss Freedom of the World narodził się w 2011r., a jego siedzibą jest od samego początku Kosowo. Do tej pory odbyło się siedem edycji wyborów, a ich laureatkami były przedstawicielki takich krajów jak Turcja (2011), Mołdawia (2012), Bośnia i Hercegowina (2013), Węgry (2014), Albania (2015) czy Czarnogóra (2017). Alondra Cabrera jest więc nie tylko pierwszą Meksykanką, ale także pierwszą pochodzącą z kontynentu amerykańskiego miss wygrywającą ten konkurs!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.