Miss Eco International 2019: Polska

30 marca w Egipcie odbędzie się finał wyborów Miss Eco International 2019. Obecnie trwa zgrupowanie, w którym bierze udział także reprezentantka Polski. Kim jest 24-letnia Agata Chrośniak? Jak opisałaby Polskę i Polaków? Jaki jest jej zdaniem największy problem ze środowiskiem i jak przekonałaby jurorów do tego, że jest odpowiednią kandydatką do zwycięstwa? Przeczytajcie informacje o Miss Eco Poland 2019! 

 

Imię i Nazwisko: Agata Chrośniak

Wiek: 24

Wzrost: 176 cm

Wymiary: 89/64/93

Miasto pochodzenia: Białe Błota

Miasto zamieszkania: Szubin

Obywatelstwo: polskie

Edukacja: studentka/absolwentka biotechnologii i fizjoterapii

Wykonywany zawód: modelka

Zainteresowania (hobby): modeling, zumba

 

 

Reprezentuje Pani nasz kraj w wyborach Miss Eco International 2019, gdzie o tytuł walczy kilkadziesiąt kobiet z całego globu. W jaki sposób opisałaby Pani koleżankom z różnych stron świata Polaków i Polskę?

Piękno naszego kraju znajduje się w wielu miastach i miasteczkach, ale również w naszej kulturze i historii. Będę dużo opowiadać o Polsce, chcąc by koleżanki poznały chociaż trochę naszych zwyczajów i może zechciały kiedyś do nas przyjechać. Doświadczyć życzliwości i gościnności Polaków. Opowiem o naszych rodakach którzy wiele osiągnęli w życiu, oraz niesamowitych potrawach, które są już znane na całym świecie.

Idea konkursu Miss Eco International skupia się na promowaniu ekologii i sposobach ratowania planety. Na jaki ze współczesnych problemów ze środowiskiem zwróci Pani największą uwagę jako Miss Eco Poland i jak Pani zdaniem można by było ten problem wyeliminować?

Problemów związanych ze środowiskiem jest wiele. Jednym z największych jest niezliczona ilość śmieci pływająca w oceanach i morzach. Tony tworzyw sztucznych oraz porzuconych sieci rybackich niszczą ekosystem. Za ten stan odpowiada każdy z nas, zarówno śmiecąc samemu jak i pozwalając na to innym. Wyeliminowanie tego problemu nie zajmie kilku lat, pierwszym krokiem do zmian jest zwiększenie naszej świadomości. Używanie kubków wielorazowych zamiast jednorazowych, torb materiałowych zamiast plastikowych to tylko dwie propozycje, a mogłyby zmienić tak wiele. Każdy z nas kreuje rzeczywistość, każdy z nas ma obowiązek dbać o środowisko.

Jeszcze nigdy żadnej Polce nie udało się wygrać wyborów Miss Eco International. Jak przekonałaby Pani jurorów do tego, że jest odpowiednią kandydatką do zwycięstwa?

Sam udział w konkursie jest dla mnie sukcesem, więc na zgrupowaniu będę się starać by zostać zapamiętana jako optymistyczna i koleżeńska osoba. Ciesząca się każdym dniem i otrzymaną szansą. Pokażę również, że jestem odpowiedzialna za swoje czyny i gotowa na wyzwania wiążące się z konkursem. 

 

 

 

 

 

 

FOT. Sławomir Brandt/Bonder Photography

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.