Tytuł Mexicana Internacional 2020 dla Yuridii Durán!

21-letnia Yuridia Durán z Ahuacatlán zdobyła tytuł Mexicana Internacional 2020 podczas wielkiego finału wyborów Mexicana Universal 2019, który odbył się w minioną niedzielę, tj. 23 czerwca w mieście Meksyk. Oznacza to, że piękna studentka chirurgii dentystycznej będzie reprezentowała Meksyk w przyszłorocznych wyborach Miss International! Koronę Miss International Mexico 2020 odebrała z rąk Mariem Velazco – Miss International 2018 z Wenezueli. 

Yuridia del Carmen Durán Peña ma 21 lat, mierzy 174 cm wzrostu i pochodzi z miasta Ahuacatlán w stanie Nayarit. Jest studentką szóstego semestru chirurgii dentystycznej i przewodniczącą Fundacji Vivalor. W ramach swojej działalności społeczno-charytatywnej stworzyła projekt mający na celu stworzenie przestrzeni dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz prowadzenie działań promujących dobrobyt i rozwój dziecka poprzez sport, kulturę i edukację.

Co więcej, brała udział w kampanii społecznej skupiającej się na pomocy chirurgicznej dla dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia. W przyszłości chciałaby otworzyć własną klinikę dentystyczną, w której leczyłaby ubogich.

 

(Mexicana Internacional, fot. Miss Mexico News)

Yuridia Durán ma także doświadczenie w konkursach piękności. Wygrała wybory Reina de Ahuacatlán 2017 i Reina de la Feria de Nayarit 2018. W grudniu ub.r zwyciężyła natomiast w konkursie Mexicana Universal Nayarit 2018 i stała się oficjalną przedstawicielką stanu Nayarit w tegorocznych wyborach Mexicana Universal.

16 czerwca, podczas drugiej gali Mexicana Universal 2019 znalazła się w gronie szesnastu uczestniczek, które decyzją widzów uzyskały awans do TOP 20.

Tydzień później podczas wielkiego finału zdobyła tytuł i koronę Mexicana Internacional i stała się tym samym meksykańską przedstawicielką na wybory Miss International 2020. Koronacji dokonała obecnie panująca Miss International 2018 – Mariem Velazco z Wenezueli. Oprócz tego Yuridia otrzymała także tytuł Miss Foto.

(Yuridia Durán – Mexicana Universal Nayarit 2018, fot. Leonardo De San Simón)

 

MEXICANA INTERNACIONAL 2020 – WYNIKI:

Tytuł: Stan: Imię i Nazwisko:
MEXICANA INTERNACIONAL' 20 Nayarit Yuridia Durán
Wicemiss/Zastępczyni  Chihuahua Marissa Navarro

 

FOT. Miss Mexico News/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.