Sofía Aragón triumfatorką wyborów Mexicana Universal 2019!

W niedzielę, 23 czerwca odbył się wielki finał wyborów Mexicana Universal 2019 podczas którego ogłoszono nazwisko meksykańskiej delegatki na tegoroczne wybory Miss Universe! Tytuł i korona najpiękniejszej Meksykanki oraz prawo de reprezentowania kraju w prestiżowych wyborach Miss Universe 2019 powędrowały do 25-letniej Sofíi Aragón z Guadalajary! W walce o koronę ta piękna studentka aktorstwa, pisarka, bizneswoman i była modelka pokonała trzydzieści konkurentek! 

Wielki finał konkursu Mexicana Universal odbył się w niedzielę, 23 czerwca w mieście Meksyk i był zakończeniem trwającego trzy tygodnie zgrupowania. Tak jak w roku ubiegłym konkurs miał format reality-show. Odbyły się trzy gale na żywo. Podczas ostatniej gali ogłoszono nazwisko zwyciężczyni czyli Mexicana Universal 2019 oraz laureatki tytułów Mexicana Internacional 2020 i Mexicana Hispanoamericana 2019.

Korona i tytuł główny powędrowały do 25-letniej Sofíi Montserrat Aragón Torres z Guadalajary. Mexicana Universal 2019 mierzy 174 cm wzrostu i jest studentką aktorstwa w centrum szkoleniowym Azteca. Wcześniej studiowała makijaż teatralny w Los Angeles oraz wizerunek i marketing w Guadalajarze.

(Sofía Aragón, fot. Miss Mexico News/Facebook)

Ale to nie jedyne zajęcia najpiękniejszej Meksykanki! Sofía Aragón jest także pisarką, wykładowcą i bizneswoman! W 2015 roku otworzyła własną firmę kosmetyczną z naturalnymi produktami do makijażu, natomiast w 2017 i 2019 roku wydała książki dotyczące problemu upodmiotowienia kobiet. Współpracuje też z organizacją Sonrisas Reales. Jest rzeczniczką ds. świadomości zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom.

(Sofía Aragón – 2 wicemiss Mexicana Universal Jalisco 2018, fot. Mexicana Universal Jalisco/Facebook)

Sofía ma także doświadczenie w konkursach piękności. Brała udział w wyborach Miss Jalisco 2017, które zakończyła na 3. miejscu. Rok później wystartowała w wyborach Mexicana Universal Jalisco 2018 i znów zajęła 3. miejsce. Nie przeszkodziło jej to jednak awansować do grona finalistek Mexicana Universal 2019 i wygrać krajowe eliminacje do prestiżowych wyborów Miss Universe 2019!

W trakcie wielkiego finału koronowano też przedstawicielki Meksyku na wybory Miss International 2020 i Reina Hispanoamericana 2019. Zostały nimi kolejno 21-letnia Yuridia Durán z Ahuacatlán w stanie Nayarit oraz 20-letnia Regina Peredo z Puebla w stanie Puebla.

(Yuridia Durán – Mexicana Internacional' 20 i Regina Peredo – Mexicana Hispanoamericana' 19, fot. Mexicana Universal/Facebook)

Gościem specjalnym wielkiego finału Mexicana Universal 2019 była Mariem Velazco – obecnie panująca Miss International 2018 z Wenezueli, która dokonała koronacji meksykańskiej przedstawicielki na wybory Miss International 2020.

 

MEXICANA UNIVERSAL 2019 – WYNIKI:

Tytuł: Stan: Imię i Nazwisko:
MEXICANA UNIVERSAL' 19  Jalisco Sofía Aragón
I Wicemiss Nuevo León Claudia Lozano
II Wicemiss Yucatán Maru Nava
III Wicemiss Colima Ángela Delgado
IV Wicemiss  Oaxaca Cintya Avendaño
V Wicemiss Chiapas Ximena Torres
TOP 20 Baja California

Guanajuato

Guerrero

Michoacán

Morelos

Querétaro

San Luis Potosí

Sinaloa

Tabasco

Veracruz

Paola Guerrero

Carolina Gaona

Cristal Rodríguez

Diana Martínez

Samantha Ortega

Carolina Martínez

Aurora Mancilla

Rubí Pérez

Raquel Romero

Miriam Carballo

 

MEXICANA INTERNACIONAL 2020 – WYNIKI:

Tytuł: Stan: Imię i Nazwisko:
MEXICANA INTERNACIONAL’ 20 Nayarit Yuridia Durán
Wicemiss/Zastępczyni  Chihuahua Marissa Navarro

 

MEXICANA HISPANOAMERICANA 2019 – WYNIKI:

Tytuł: Stan: Imię i Nazwisko:
MEXICANA HISPANOAMERICANA’ 19 Puebla Regina Peredo
Wicemiss/Zastępczyni  Nayarit Luz Ávila

 

FOT. Mexicana Universal

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.