Wielka zmiana! Konkurs Miss World 2019 przeniesiony do Londynu!

We wtorek, 2 lipca świat obiegła zaskakująca informacja – tegoroczne wybory Miss World odbędą się w Anglii, a nie jak wcześniej zapowiadano w Tajlandii! Prezes Organizacji Miss World – Julia Morley ogłosiła, że najpiękniejsza kobieta świata wybrana zostanie w sobotę, 14 grudnia w Londynie! Zgrupowanie wystartuje 20 listopada i potrwa trzy tygodnie. Weźmie w nim udział ponad 100 kobiet z całego świata, w tym przedstawicielki Meksyku i Polski. 

Ta informacja zaskoczyła wielu fanów konkursu Miss World! Podczas wizyty w telewizji śniadaniowej „Good Morning Britain”, Julia Morley – Prezes Organizacji Miss World oraz Vanessa Ponce de León – Miss World 2018 z Meksyku poinformowały, że wybory najpiękniejszej kobiety świata odbędą się w stolicy Anglii!

Konkurs Miss World 2019 wystartuje 20 listopada. Przez trzy tygodnie kandydatki z całego świata będą brały udział w szeregu imprez, mini konkursów zapewniających awans do TOP 30 oraz podróży do najbardziej znanych zakątków Londynu. Finał odbędzie się w sobotę, 14 grudnia w centrum wystawienniczo-konferencyjnym ExCel London.

(Miss World 2018 podczas wizyty w brytyjskiej telewizji, fot. Miss World Organization/Facebook)

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kilka miesiący wcześniej, w Bangkoku ogłoszono, że to Tajlandia będzie gospodarzem wyborów Miss World 2019, a finał odbędzie się 7 grudnia. Organizacja Miss World wydała wtedy oficjalne oświadczenie, w którym nie kryła swojej radości z faktu, że „kraina uśmiechów” będzie gospodarzem konkursu.

(Vanessa Ponce i Julia Morley podczas konferencji prasowej w Bangkoku, fot. Miss World Organization)

Jak zapewnili organizatorzy Miss World wcale nie zrywają współpracy z tym azjatyckim krajem! Wręcz przeciwnie! W Tajlandii odbędzie się przyszłoroczna edycja – zgrupowanie i finał wyborów Miss World 2020. Wtedy też konkurs będzie obchodził 70-lecie istnienia!

Wśród kandydatek do korony Miss World znajdą się przedstawicielki Meksyku i Polski. Nazwisko Meksykanki poznamy 20 września. O tym kto będzie reprezentował Polskę organizatorzy poinformują wkrótce. Najprawdopodobniej będzie to Milena Sadowska – Miss Polonia 2018.

 

FOT. Miss World Organization/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.