Thalia Olvino zwyciężczynią wyborów Miss Wenezueli 2019! Melissa Jiménez z tytułem Miss Internacional Venezuela 2019!

W czwartek, 1 sierpnia w Estudio 1 de Venevisión w Caracas odbył się finał wyborów Miss Wenezueli, który wyłonił reprezentantki kraju na wybory Miss Universe 2019 i Miss International 2019. Zwyciężczynią konkursu została 20-letnia Thalia Olvino, natomiast tytuł Miss Internacional Venezuela powędrował do 20-letniej Melissy Jiménez. Współprowadzącą i gościem specjalnym wyborów była Mariem Velazco – Miss International 2018. 

W finale Miss Venezuela 2019 wzięły udział dwadzieścia cztery kandydatki, które zaprezentowały się na scenie w barwnych sukienkach koktajlowych, strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych. Spośród nich jury wyłoniło najpiękniejszą Wenezuelkę, która będzie reprezentowała kraj w wyborach Miss Universe 2019. Została nią 20-letnia Thalia Olvino reprezentująca stan Delta Amacuro.

(Thalia Olvino podczas koronacji na Miss Wenezueli 2019, fot. AFP/Federico Parra)

Thalia pochodzi z miasta Valencia w stanie Carabobo. Nowa Miss Wenezueli mierzy 178 cm wzrostu i jest studentką zarządzania i nauk administracyjnych. Uwielbia modeling, czytanie, jogę i sport (uprawia pływanie i pływanie synchroniczne). Fascynuje się przywództwem i nauką. W wolnych chwilach prowadzi także zajęcia z metodologii.  W przyszłości chciałaby założyć własną firmę.

(Thalia Olvino podczas finału Miss Venezuela 2019, fot. AP Photo/Ariana Cubillos)

Jest członkinią programu UNITEC Life, który ma na celu skuteczne i dynamiczne wprowadzenie studentów pierwszego roku do życia uniwersyteckiego oraz motywowanie ich do aktywnego rozwijania kariery.

Thalia ma także doświadczenie w konkursach piękności. W czerwcu ubiegłego roku zajęła 2. miejsce w wyborach Miss Earth Carabobo 2018 zdobywając tytuł Miss Earth Air Carabobo 2018. Podczas finału Miss Wenezueli 2019 zdobyła nie tylko szarfę i koronę ale także nagrodę najładniejszej sukni wieczorowej.

(Thalia Olvino jako Miss Wenezueli 2019, fot. Sumarium)

Korona Miss Internacional Venezuela 2019 i prawo do reprezentowania kraju w listopadowych wyborach Miss International 2019 w Japonii przypadły w udziale 20-letniej Melissie Jiménez ze stanu Zulia.

(Mariem Velazco – Miss International 2018 dokonuje koronacji Melissy Jiménez, fot. Times Now)

Melissa pochodzi z miasta Maracaibo. Mierzy 174 cm wzrostu i jest studentką żywienia i dietetyki. Uwielbia modeling, a w przyszłości chciałaby zostać międzynarodową modelką. Uprawia także sport i aktywność fizyczną. Przez trzynaście lat była zawodową gimnastyczką. Trenuje taniec gimnastyczny. Jest siostrzenicą Ninibeth Leal – Miss World z 1991 roku.

Melissa ma na swoim koncie udział w wyborach Miss Zulia 2018 oraz zwycięstwo w wyborach Miss Zulia 2019. W konkursie Miss Wenezueli 2019 zdobyła również nagrodę za najpiękniejsze włosy.

(Melissa Jiménez podczas finału Miss Wenezueli 2019, fot. Alirio Vargas, Melissa Jiménez/Instagram)

W finałowej piątce wyborów Miss Venezuela 2019 znalazły się także 19-letnia Luz María Ledezma z Apure (I Wicemiss), 23-letnia Vanessa Coello z Monagas (II Wicemiss) oraz 22-letnia Oriana Pablos z Distrito Capital (III Wicemiss).

Warto wiedzieć, że po raz pierwszy w historii wyborów Miss Wenezueli organizatorzy zrezygnowali z podawania wymiarów kandydatek.

 

FOT. Diario Ultima Hora Digital (1)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.